برای عکس های نامزدی چه لباسی انتخاب کنیم؟

آیا به این موضوع فکر کرده‌اید که برای عکس نامزدی خود چه لباسی بپوشید؟ شما تنها نیستید!

 از آنجایی که این عکس‌های احساسی را همه جا قرار می‌دهید از وب سایت های عروسی و پیج اینستاگرام گرفته تا دیوارهای خانه مشترکتان پس مهم است که این عکس‌ها بهترین شما را ثبت کنند. پیش از آنکه برای خرید لباس نامزدی به بازار بروید، به این 12 نکته تخصصی در خصوص انتخاب آرایشگر، عکاس و بایدها و نبایدهای ظاهری توجه کنید.

مقاله مرتبط: چگونه لباس عروس رویایی خود را انتخاب کنیم

1. لباس‌هایی بپوشید که به شما احساس خوبی می‌دهند

اگر شما زوجی هستید که همیشه از تی شرت و شلوار جین استفاده می‌کنید، پس اکنون زمان آن نیست که لباس نامزدی بال گون (نوعی لباس که دارای دامن بسیار پفی و چین دار می‌باشد که از قسمت کمر تنگ شده و دامن آن شروع می شود) و یا تاکس (لباس مردانه مخصوص مهمانی های بسیار رسمی) را انتخاب کنید. 

به گفته جسیکا دونفریو، مسئول اتلیه جسیکا در لس آنجلس، “زوج ها می‌بایست در لباسی که برای مراسم خود انتخاب می‌کنند، احساس راحتی کنند و در عین حال نیز بواسطه انتخاب خود بتوانند بهترین خود باشند. اگر زوج ها لباسی را انتخاب کنند که در آن راحت نباشند، پس در عکس‌های نامزدی خود معذب به نظر می‌رسند.”

2. همدیگر را تکمیل کنید اما یکسان نباشید

به گفته میشل کراس مسئول عکاسی کراس اورگان، “تکمیل ظاهر شریک زندگی خود کاملا با جفت بودن بودن لباس‌ها و طرح‌های روی لباس -که چندان هم برای عکاسی های پرتره جالب نیستند- متفاوت است.”

وقتی تصمیم گرفتید که خود و همسرتان چه لباسی بپوشید، پس به دنبال رنگ های مکمل و طرح های یکنواخت باشید. از انتخاب لباس هایی که بیش از حد شلوغ هستند خودداری کنید چرا که این موضوع می‌تواند موجب انحراف حواس بیننده از دیدن عکس شود.

3. از رنگ‌های پاستلی (رنگ های روشن و متمایل به خنثی)، سرد و یا خنثی استفاده کنید

آقای جیلیان مدیر اتلیه جیلیان در میامی اخطار می‌دهد که از انتخاب رنگ‌های نئونی پرهیز کنید تا مثل علائم چشمک زن نشوید!!! به نظر او رنگ نارنجی چندان برای عکاسی مناسب نمی‌باشد در حالیکه رنگ قرمز سریعا نظر بیننده را به خود جلب می‌کند اما مطمئننا شما نمی‌خواهید که نظر ببینده به لباس نامزدی و یا دامن شما جذب شود چرا که خواسته شما این است که چهره‌ها و عشق میان شما در عکس نامزدی برجسته و متمایز باشد. وی همچنین پیشنهاد می‌کند که از رنگ های پاستلی، سرد و خنثی استفاده کنید و سپس با انتخاب اکسسوری مناسب ، رنگ های درخشان و پرروحی را به استایل خود اضافه کنید.

4. همه چیز را با وجود یک رنگ‌بندی کلی به هم پیوند دهید

زمانی که به نتیجه رسیدید تا چه رنگی را برای لباس های روز عکاسی خود انتخاب کنید، پس در این موضوع فکر کنید که این رنگ در عکس‌های نامزدی شما چه تعبیری دارد.

شما می‌خواهید هم‌افزایی (زمانی که دو یا چند عنصر، با هم تعامل داشته باشند معمولاً اثری به وجود می‌آید. اگر این اثر از مجموع اثرهایی که هر کدام از آن عناصر جداگانه می‌توانستند به وجود آورند بیشتر شود در اینصورت پدیده هم‌افزایی رخ داده است) ایجاد کنید نه اینکه تنها مجموعه ای از تصاویر آشفته داشته باشید.

به گفته کیمی اسمیت، یکی از معروف ترین متخصصان حوزه مد در نیویورک، “برای مثال اگر عاشق رنگ ابی روشن می‌توانید یک لباس و یا یک سرهمی به این رنگ بپوشید سپس از همسرتان نیز بخواهید تا از همین رنگ در بقیه استایل های عکاسی استفاده کند تا همه ی عکس‌هایتان با هم هماهنگ باشند بدون آنکه بیش از حد مثل هم باشید.”

مفاله مرتبط: راهنمای انتخاب بهترین اکسسوری برای خانم‌ها

5. حداقل از یک اکسسوری استفاده کنید

اکسسوری‌ها مثل یک دستمال گردن شیک و یا یک گردنبند بزرگ می تواند نظرها را به سوی شما جلب کند. به علاوه انداختن و درآوردن آنها بسیار آسان است و این بدان معنی است که شما می‌توانید سبک های متنوعی را برای خود طراحی کنید. به گفته مک کارتنی، “استفاده از حداقل یک اکسسوری برای خانوم ها و پوشیدن لباس‌های مناسب در آقایان، 2 مقوله‌ای هستند که باعث ثبت عکس های نامزدی جذاب تر می‌شوند چرا که جذابیت ظاهری بیشتری به چهره می‌دهند و در نتیجه عکس را زیباتر می‌کنند.”

6. به جای انتخاب ظاهرهای مد روز ،ظواهر کلاسیک را انتخاب کنید

ممکن است اکنون شما یک لباس ماکسی سیاه و سفید را دوست داشته باشید اما سال بعد وقتی خود را در ان پارچه سراسر راه راه ببینید، چهره یک داور در ذهنتان تداعی شود. به گفته دونفریو، به جای استفاده از لباس‌هایی که باعث می شود تا این حس را به مخاطب القا کند که انگار چند سال پیش با همسرتان پایین جاده قرار گذاشته‌اید، من همیشه ظاهری را توصیه می‌کنم که ماندگار باقی بماند.”

7. از 2 دست لباس نامزدی استفاده کنید

قربانی این موضوع نشوید که عکس‌های نامزدی خود را به عکس های سالن های مد مبدل کنید. به گفته کراس، “شما میخواهید عکس‌هایی داشته باشید که در آنها زیبا و جذاب به نظر برسید. این عکس ها تصاویری هستند که در انتهای روز زمانی که فقط خودتان 2 نفر هستید، با دیدن آنها می‌توانید به یاد آورید که چه کسی هستید. دو دست لباس نامزدی برای این موضوع کفایت می‌کند ونشان می‌دهد که شما کل مراسم را در هول و ولای تغییر لباس نبوده‌اید.”

8. به فرم بدنی خود توجه کنید

لباس‌ها زمانی که متناسب با اندازه شما باشند و ویژگی های مثبت بدن شما را برجسته کنند، بهتر به نظر می‌رسند. جینی مارتینی متخصص مد در لاس وگاس می‌گوید: “من هنگام انتخاب لباس برای مشتری‌هایم قبل از هر چیز به فرم بدنی آنها توجه می‌کنم و سپس از آنها می‌پرسم که می‌خواهند چه قسمت هایی از بدنشان را برجسته کنم.”

تیپ‌های بدنی به شرح زیر هستند:

تیپ گلابی شکل

برای نشان دادن منحنی‌های بدن، کمر لباس میبایست تنگ بوده و دامن لباس به صورت کلوش باشد.

تیپ سیب شکل

لباس نامزدی می‌بایست در قسمت بالاتنه تنگ باشد و به تدریج از کمر به سمت پایین تنه گشاد شود. برای این تیپ بدنی ،لباس‌های یقه هفت بسیار مناسب می‌باشد.

تیپ بدنی دارای سینه های بزرگ

یقه‌های قاشقی شکل و قلبی شکل باعث می‌شود تا توجه بیننده به جای آنکه به سینه جلب شود، به صورت فرد معطوف شود.

تیپ بدنی دارای سینه های کوچک

برای بزرگ‌تر نشان دادن قفسه سینه در این افراد می‌بایست به دنبال سبک های پلیسه دار و پفی باشید.

سایز بزرگ ها

به گفته مارتینی، “بهترین عکس‌های نامزدی آنهایی هستند که در ان خانوم ها لباس‌هایی با کمرهای امپراطوری بر تن دارند. این لباس‌های بسیار مجذوب کننده هستند و حتی کوچکترین قسمت زیر سینه را برجسته می‌کنند و سایه روشن ظریفی را روی اندام فرد ایجاد می‌کنند.”

مقاله مرتبط: آشنایی با ۴۴ مدل لباس عروس پرنسسی

9. الهام گرفتن از عکس های قدیمی

عکس‌های قدیمی خود و همسرتان را چه به صورت جداگانه و چه در کنار هم مرور کنید و اکنون بهترین جنبه این عکس ها را انتخاب کنید (شاید این جنبه از نظر شما یک ژست باشد که شما ان را دوست دارید و یا حتی یک پس زمینه جذاب باشد) در سایت pinterest برای خود یک تابلوی ایده درست کنید تا بتوانید به بهترین شکل برای عکس‌های نامزدی خود برنامه‌ریزی کنید. به گفته اسمیت دیدن چیزهای قابل درک و آنچه که شما به آنها علاقه دارید، می‌تواند به خوبی شما را راهنمایی کند.

10. با استفاده از پارچه‌های چشمگیر و داشتن تناسب با همسرتان، علاقه بصری ایجاد کنید

آقای اسمیت عاشق استفاده از پارچه‌های مجذوب کننده مثل تور،خز،چرم و… برای لباس نامزدی می‌باشد و بر این عقیده است این عناصر تاثیر بصری زیادی را ایجاد می‌کنند که به نوبه خود گرمای بیشتری به تصاویر می‌دهند و علاوه بر ان این بافت ها با هر منظره ای که شما انتخاب کنید، به خوبی هماهنگ می‌شود.

11. از یک سرویس اجاره ای استفاده کنید

محدودیت مالی دارین ولی دنبال لباس‌های نامزدی مارک هستین؟ ما دقیقا روی همین موضوع تمرکز کرده‌ایم.

نامزدی شما اتفاقی با شکوه و ویژه می‌باشد که ارزش خرید یک لباس فوق العاده زیبا را دارد. اما اگر لباس نامزدی را فقط برای زمان عکاسی و آلبومتان نیاز دارید، بهتر است به مزون هایی که لباس اجاره می‌دهند فکر کنید. این مزون ها خیلی راحت تر (و ارزان تر) به شما این امکان را می‌دهند که بهترین و شیک‌ترین لباس‌هایی که فقط یک بار قرار است بپوشید را به راحتی پیدا کنید. 

12. متناسب با فصل لباس بپوشید

بیکینی و مایو برای عکاسی در زمستان مناسب نیست همانطور که یک شالگردن بافتنی با تابستان سنخیت ندارد. با انتخاب یک ظاهر طراحی شده و متناسب با آب و هوا و موقعیت مکانی، می‌توانید از مزایای فصلی که در ان هستید لذت ببرید.

زمستان و پاییز

 از لباس گرم پوشیدن نترسید. امیلی دلاماتر می‌گوید: “نکته مورد علاقه من پوشیدن جوراب شلواری پشمی در زیر شلوار جین و یا پارچه‌ای می‌باشد.اکسسوری های زمستانی حقیقتا زیبا و جذاب هستند. به علاوه اگر در برف عکاسی میکنید، پوشیدن لباس‌های زمستانی از لحاظ بصری جذاب تر است. حتما لازم نیست تا در کوهستان معروف عکس بگیرید. عکس های زمستانی در مرکز شهر هم می‌تواند جذاب باشد.”

تابستان و بهار

 نمی‌دانید که برای عکس‌های نامزدی خود در فصل‌های گرم چه لباسی بپوشید؟ ژست‌های تابستانه مثل پابرهنه راه رفتن در ساحل و یا خوردن بستنی روی اسکله آن هم در حالیکه شورت پوشیده اید و صندل به پا دارید، بسیار جذاب هستند. با وجود شکوفه های بهاری و هوای عالی این فصل دیگر در خصوص انتخاب طرح‌های ظریف و رنگ‌های پاستلی بهاری ،سردرگم نخواهید شد.

مقاله ۷ توصیه برای انتخاب لباس مجلسی شیک را بخوانید.