چگونه لباس عروس رویایی خود را انتخاب کنیم: ۳۰ نکته که باید بدانید

 این نکته‌ها در خرید تخصصی لباس عروس به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین لباس را برای بزرگترین روز زندگی خود پیدا کنید.

ممکن است از سن ۵ سالگی لباس عروس خود را در رویا تصور کرده باشید و ویژگی‌های دقیقی را برای ان در نظرگرفته باشید که مثلا پایین لباس پر از پولک باشد و یا ممکن است هرگز در مورد آن فکر نکرده باشید تا اینکه مادرشوهر آینده‌تان غرولند کنان  به شما گفته که: هنوز لباس عروس خود را تهیه نکرده‌ای؟!

ما شما را در مورد چگونگی انتخاب لباس عروس راهنمایی خواهیم کرد. یافتن لباس عروس رویایی مورد نظرتان می‌تواند استرس زا باشد؛ چراکه این لباس، مهم‌ترین و گرانبهاترین لباسی است که خانم‌ها به تن می‌کنند؛ بنابراین این موضوع در هنگام خرید لباس عروس، شما را تحت فشار خواهد گذاشت. علاوه بر این لباس شما به طور کلی بر جو حاکم بر عروسی تان تاثیر گذار خواهد بود. خواه مراسم شما در سالن بزرگ رقص برگزار شود و یا جشن ساحلی غیر رسمی داشته باشید.

همچنین ممکن است اکثر عروس‌ها برای مراسم خود را از چند دست لباس استفاده ‌کنند!!! لباس رسمی تر برای مراسم (اصلی) و یک لباس دیگر( لباسی که مناسب رقص باشد) برای مراسم پس از عروسی (بیشتر در خارج از ایران دیده می‌شود)؛ و انتخاب لباس دوم خود می‌تواند خرید را دشوارتر کند. حتی صرف نظر از عکس هایی که در آن روز می‌گیرید و تا آخر عمر از آنها نگه داری می‌کنید، به دلیل اینکه در آن روز همه نگاه‌ها به شما خیره خواهد بود، شما می‌خواهید تا بی نظیر به نظر برسید‌. اما کلمه بی نظیر برای شما چه معنایی دارد؟ 

برای برخی، لباس عروس رویایی‌شان لباس‌هایی با دامن پرنسسی و پفی می‌باشد که از بالاتنه تا کمر آنها چسبان است و باعث می‌شود تا کمرشان باریک‌تر به نظر برسد؛ و برای برخی دیگر این لباس، یک پیراهن ساده اما خوش دوخت می‌باشد که باعث می‌شود دیگران منحنی و برامدگی‌های بدنشان را تحسین کنند و برای سایرین لباسی که در آن بتوانند به راحتی برقصند، کفایت می‌کند.

انتخاب لباس عروس بسیار سخت و طاقت فرسا به نظر می‌رسد. صرف نظر از توانایی مالی، استایل شخصی و زمان بندی شما، این نکات در خصوص خرید لباس عروس مطمئنا به شما در یافتن لباس ایده‌آلتان کمک خواهد کرد- لباسی که هم امروز، هم در روز عروسی و هم در سی سال آینده، زمانی که آلبوم عکس‌هایتان را ورق بزنید عاشقش خواهید بود.

مقاله برای مراسم نامزدی چه لباسی بپوشیم را بخوانید.

فهرست مطالب

1) برای پیدا کردن لباس مورد علاقه‌تان تحقیق کنید

مجلات را ورق بزنید، در بوتیک‌های آنلاین فروش لباس عروس، تصاویر را‌ با دقت نگاه کنید، در سایت Pinterest سرچ کنید و بررسی کنید که افراد معروف چه لباس‌هایی به تن می‌کنند؛ سپس به دنبال یک موضوع ارتباطی باشید- آیا همه لباس‌ها تزیین شده، توری و پفی هستند؟ آیا پشت همه لباس‌ها باز می‌باشد؟ ایده های مورد علاقه خود را به ذهن بسپارید و در هنگام خرید آن ها را بیان کنید.

2) آمادگی لازم را داشته باشید تا بتوانید لباس‌های زیادی را پرو کنید

متاسفانه در اغلب اوقات اولین لباس‌هایی که پرو میکنید چندان به دلتان نمیشیند، مگر اینکه واقعا خوش شانس باشید!! اگر صدها لباس عروس پرو کرده‌اید و هنوز هم موفق به انتخاب بهترین لباس نشده‌اید، پس ناامید نشوید .تا زمانی که مطمئن شوید بهترین لباس را انتخاب کرده‌اید، صبور باشید و آرامش خود را حفظ کنید چرا که حتی ممکن است برای خرید لباس مورد علاقه تان مجبور شوید به سفر بروید تا بتوانید به رضایت ۱۰۰٪ برسید.

3) زودتر از موعد لباس خود را تهیه کنید

برای درست کردن بسیاری از لباس‌های عروس حداقل ۴ تا ۸ ماه زمان نیاز است و پس از آن هم، شما برای آن که بتوانید تغییرات خود را روی آن اعمال کنید و اکسسوریهای لازم را‌ انتخاب نمایید، به زمان نیاز دارید.

4) اما خیلی زود هم خرید نکنید

اگر دوران‌ نامزدی شما طولانی باشد و شما بلافاصله اقدام به خرید لباس عروس نمایید، ممکن است با گذشت زمان لباستان از مد بیفتد و یا حتی ممکن است هر چه که به تاریخ عروسی نزدیک تر شوید، لباس بهتری را پیدا کنید و در این صورت از خرید خود پشیمان شوید.

5) مطابق سایز کنونی خود خرید کنید

حتی اگر قصد دارید که تا قبل از عروسی خود لاغر شوید، به جای آنکه لباس را کوچکتر بخرید، دقیقا مطابق سایز و وزن کنونی خود خرید را انجام دهید. پوشیدن لباس مناسب به جای لباس تنگ و چسبان، برایتان راحت تر خواهد بود.

6) خودتان را محدود نکنید

اطمینان حاصل کنید که در هر یک از قرارهای ملاقاتتان با مزون ها و یا در سفرهای خریدی، چند لباس را مد نظر قرار میدهید. حتی ممکن است لباس‌های بسیاری را پرو کنید و با زیاد شدن گزینه‌هایتان احساس سردرگمی کنید. پس اگر به این نقطه رسیده‌اید و خسته هستید، اندکی به خود استراحت دهید و به انتخاب های مورد علاقه خود فکر کنید.

7) مشخص کنید که بیشتر سنتی‌گرا هستید و یا مدگرا

شاید شما از جمله افرادی هستید که میخواهند در روز عروسی خود ‌کلاسیک و سنتی به نظر برسند (در این صورت میتوانید از تور استفاده کنید) و یا ممکن است  از طرفداران مد روز باشید که هر لحظه مطابق آن لباس می‌پوشید؛ پس در اینصورت برخی از ترند های لباس عروس برای سال  2019 را امتحان کنید: از جمله شنل، آستین‌های  جدا از لباس و کت‌های کوتاه.

8) لباس عروس‌های رنگی را امتحان کنید

رنگ‌هایی مثل کرم ملایم، عاجی (سفید مایل به زرد)، گلگون (سرخ) و حتی قرمز پررنگ را امتحان کنید. شایداین رنگ‌ها در نظر شما مناسب نباشد، اما نتایج یک نظر سنجی حاکی از آن است که چهارده درصد از عروس ها، لباس عروس رنگی برتن می‌کنند؛ پس از منحصر به فرد بودن نترسید!!

9) قبل از انتخاب کردن، صددرصد در مورد آن مطمئن باشید

همه عروس‌ها پیش از انتخاب لباس باید درمورد خرید آن مطمئن باشند. خانم هال، صاحب یکی از بهترین مزون‌های لباس عروس، می‌گوید: “وقتی عروسی به من مراجعه میکند و من احساس می‌کنم در خصوص انتخاب خود مطمئن نیست پس او را تشویق می‌کنم تا در خصوص انتخابش با دقت فکر کند و اصلا برای این کار عجله نکند.”

10) در زوایای مختلف برای گرفتن عکس از لباس عروس، ژست بگیرید

برای آنکه بدانید در لباس عروس چگونه به نظر می‌رسید، از دوست و یا یکی از اعضای خانواده خود بخواهید تا درحالی که شما لباس را پرو می‌کنید از شما عکس و فیلم بگیرد. اطمینان حاصل کنید که آنها از تمام  زوایای لباس، ازجمله پشت و طرفین لباس عکس می‌گیرند.

مقاله آشنایی با ۴۴ مدل لباس عروس پرنسسی را بخوانید.

11) آگاه باشید که آیینه می‌تواند شمارا فریب دهد

هر آیینه ای میتواند ظاهر شما را متفاوت نشان دهد و به همین دلیل بسیار مهم است که بجای آیینه به عکس ها و فیلم های گرفته شده از لباستان اعتماد کنید تا بتوانید بفهمید که واقعا در لباس عروس چگونه به نظر می‌رسید.

12) در هر لباس در نظر داشته باشید که چه احساسی دارید

لباسی که باعث میشود شما احساس کنید که زیباترین عروس دنیا هستید همان لباسی است که باید آن را انتخاب کنید. حتی اگر یک لباس عروس تمامی معیار های مورد نظر شمارا داشته باشد، این که شما در آن لباس چه احساسی دارید می‌تواند به شما کمک کند تا در میان لباس‌های مختلف، بتوانید نهایتا بهترین لباس را انتخاب کنید.

13) به جای آنکه لباس را سایز کوچک‌تر سفارش دهید، سایز بزرگتر را بگیرید

بسیاری از لباس‌ها را میتوان یک یا دو سایز تنگ‌تر کرد و بسته به میزان درز لباس به ندرت تا یک سایز قابل بزرگ شدن است؛ بنابراین بهتر است به جای آنکه زیپ لباستان بسته نشود، لباس را کمی بزرگتر بگیرید و در صورت نیاز آن را مقداری تنگ کنید.

14) اگر برای خرید لباس از سوی فروشنده تحت فشار قرار گرفتید از انتخاب آن صرف نظر کنید

یک فروشنده لباس هرگز نباید اگر مشتری برا خرید دو دل بود او را فورا مجبور به تصمیم گیری نماید. خرید لباس عروس خرید بسیار حساسی می‌باشد و خاطره ی ماندگاری را برای شما ایجاد می‌کند بنابراین اگر برای تصمیم گیری به زمان بیشتری نیاز دارید اصلا عجله نکنید.

15) با هم‌سن و سالان خود مشورت کنید

اگر بین انتخاب دو لباس شک دارید و یا هنوز هم در خصوص ویژگی های لباس عروس رویایی خود‌ مردد هستید از آن عکس بگیرید و در گروه‌های مجازی خود به اشتراک بگذارید. هیچ چیز به اندازه باز خورد های بی طرفانه از سوی عروس‌های دیگر و اطرافیان به  شما در گرفتن تصمیم‌های دقیق کمک نخواهد کرد.

16) اطمینان حاصل کنید که به راحتی با لباس خود می‌توانید حرکت کنید

هیچ لباس عروسی به اندازه لباس خواب شما راحت نخواهد بود؛ اما مطمئنا شما نمی‌خواهید که تمام شب مجبور باشید تا لباستان را بالا بگیرید و یا تحت فشار باشید. بنابراین در رختکن مزون لباس عروس، با لباس خود حرکت کنید تا از راحتی آن اطمینان حاصل نمایید. اگر قصد دارید که حسابی برای مجلس خود سنگ تمام بگذارید و برقصید؛ پس حتما مطمئن شوید که با لباستان می‌توانید آزادانه حرکت کنید و برقصید.

17) باظاهری آراسته و مشابه روز عروسیتان برای پرو لباس آماده باشید

اگر با ظاهری نامرتب و بدون آرایش به خرید لباس بروید، بدیهی است که در حین پرو آن لباس در تن شما جلوه چندانی نخواهد داشت. برای آنکه جلوه کامل لباس عروس را ببینید سعی کنید تا حد امکان از ظاهری که در روز عروسی خواهید داشت الگو بگیرید و مطابق آن برای پرو لباس آماده باشید. لازم نیست برای آماده شدن سنگ تمام  بگذارید، کافی است کمی آرایش کنید و موهایتان را مطابق روز عروسی تزئین نمایید.

18) از یک خیاط حرفه‌ای برای اندازه‌گیری سایز خود استفاده کنید

حتی اگر به صورت آنلاین لباس عروس خود را سفارش می‌دهید، از یک  خیاط ماهر بخواهید تا اندازه های شما را بگیرد- عاقلانه نیست که خودتان اینکار را انجام دهید چرا که حتی اگر متر نواری را به اندازه یک میلی‌متر بالاتر و یا پایین تر از اندازه استاندارد قرار دهید ممکن است به نتیجه مطلوب نرسید.

19) اگر با دیدن لباس عروس گریه نکردید، آن را به عنوان نشانه در نظر نگیرید

اگر فردی احساساتی نیستید و یا لباس را تنها به عنوان ابزاری برای نشان دادن استایل شخصی خود‌ می‌دانید، پس احتمالا در اتاق پرو با دیدن لباس احساساتی نمی‌شوید اما این موضوع به این معنی نیست که شما لباس مناسب خود را پیدا نکرده‌اید. در نظر داشته باشید که همه عروس‌ها با دیدن لباس مورد علاقه ی خود احساساتی نمی‌شوند.

20) پس از خرید لباس مطمئن شوید که آن را دوست دارید

اگر پس از خرید لباس آن را دوست نداشته باشید مثل این است  که تمام پولی را که خرج کرده‌اید آتش زده باشید؛ پس قبل از خرید لباس عروس مطمئن شوید که لباس را دوست دارید.

مقاله برای عکس‌های نامزدی چه لباسی انتخاب کنیم را بخوانید.

21) بامشاور خود صادق باشید

اگر در یک بوتیک و یا مزون لباس عروس با مشاور خود مشغول خرید هستید مشخصات دقیق لباس مورد نظر خود را با مشاورتان در میان بگذارید و از بیان نظرات خود خودداری نکنید. تا حد امکان با اون صمیمی و صادق باشید. هرچه اطلاعات بیشتری در خصوص علاقمندی‌ها و غیر مورد علاقه‌هایتان به او بدهید، انتخاب لباس عروس را برای مشاورتان آسان‌تر خواهید کرد.

22) قوانین و بایدها را فراموش کنید

در خصوص انتخاب مناسب‌ترین استایل و پارچه، لازم نیست حتما مطابق راهنمایی‌های این مقاله، مشاور و یا مادرتان عمل کنید؛ اگر می‌خواهید لباسی با دامن پفی و پارچه تافته به تن کنید و مراسم خود را در ساحل برگزار کنید و یا حتی کت و شلوار زنانه بپوشید و مراسمی رسمی داشته باشید پس مطابق میل خود عمل کنید چون این عروسی متعلق به شماست!

23) آرامش داشته باشید و دیگر به دنبال لباس بهتر نگردید

پس از آنکه لباس رویایی خود را پیدا کردید دیگر به دنبال لباس بهتر نباشید چراکه اگر همچنان جستجو کردن را ادامه دهید، سردرگم خواهید شد. باور داشته باشید که لباس شما فوق العاده است! حالا فقط باید مشتاقانه منتظر روز عروسی خود باشید تا بتوانید لباس بی‌نظیر خود را به همه نشان دهید.

24) به یک بوتیک لباس عروس محلی سربزنید

بوتیک‌های محلی محیط های صمیمی تری دارند و برای ارائه خدمات شخصی مناسب هستند اما نسبت به فروشگاه های بزرگ، تنوع کمتری دارند. مزیت دیگر این بوتیک ها این است که صاحبان آن، افراد آن منطقه را میشناسند و بنابراین درخصوص آنکه عروس‌های دیگر آن محله چه لباسی انتخاب کرده‌اند به خوبی اطلاع دارند و می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند؛ علاوه برآن احتمالا تالار مراسم شما را نیز می‌شناسند و میتوانند از این طریق به سبک عروسی شما پی ببرند و در نتیجه در زمینه ی انتخاب لباس شما را راهنمایی کنند.

25) به فصل‌ها توجه کنید

اگر عروسی شما در ماه‌های گرم سال برگزار می‌شود، پس به دنبال پارچه‌های سبک و استایل‌های نسبتا خنک باشید اما اگر شما عروس زمستان هستید، از پارچه‌های براق، ضخیم و پر زرق و برق مثل ساتن و یا تافته استفاده کنید.

26) در خصوص اضافه کردن فنر دامن به لباس خود فکر کنید

اگر لباس رویایی شما دنباله‌ای بلند دارد می‌توانید به دامن لباس خود فنر بدوزید. این کار به شما کمک می‌کند تا در طول مراسم دنباله لباس عروس شما بالاتر بایستد. لازم است بدانید که اینکار پشت لباس را تغییر می‌دهد. در خصوص سبک‌های مختلف فنر دوزی تحقیق کنید تا قبل از تغییر لباس متوجه شوید که آیا این تغییر مناسب لباس شما می‌باشد و یا خیر.

27) به بالاتنه‌ی لباس خود توجه کنید

شما می‌بایست تمام قسمت‌های لباس عروس خود را دوست داشته باشید اما فراموش نکنید که بالاتنه لباس بیشتر از سایر قسمت‌ها در عکسهای عروسی مشخص است بخصوص  هنگامی که سر میز شام می‌نشینید و یا با دیگران میرقصید. مطمئن شوید که در هنگام نشستن در لباس خود احساس راحتی می‌کنید و نیاز نیست که دائما یقه لباس خود را تنظیم کنید.

28) به پارچه لباس توجه کنید

علاوه بر دوخت، رنگ و تزیئنات لباس نوع پارچه می‌تواند تفاوت چشمگیری در ظاهر لباس ایجاد کند. پارچه‌های سنگین مثل ابریشم شانتونگ (نوعی پارچه ابریشمی ساخت چین) تافته و یا تور گیپور باعث حفظ شکل لباس شده و اندام شمارا شق و رق نشان می‌دهد. پارچه‌هایی مثل ابریشم شل و یا چیفون‌های نازک (نوعی پارچه توری ابریشمی) برای عروس‌هایی که بدنشان دارای برجستگی می‌باشد چندان مناسب نیست.

29) از قبل با همسرتان در خصوص اشتراک تصاویر مشورت کنید

مطمئنا شما نمی‌خواهید که تا قبل از روز عروسی همسرتان شمارا در آن لباس ببیند اما آیا این قضیه در خصوصا دوستانتان نیز صادق است؟ قبل از آنکه عکس‌هایتان را با دیگران  به اشتراک بگذارید در خصوص آن با همسرتان مشورت کنید؛ چرا که اگر در این خصوص چارچوبی را تعیین نکنید ممکن است بعدا دچار اختلاف شوید و در روز عروسی مشکلاتی برایتان به وجود آید.

30) لباس عروس را در منزل نگهداری نکنید

اگر شریک زندگیتان دائما در خانه شما رفت و امد دارد پس مطمئنا شما نمیخواهید که او لباستان را ببیند و سورپرایز روز عروسی شما خراب شود بنابراین از یک دوست و یا فامیل (یاشخصی که برای خرید لباس همراه شما بوده است) بخواهید تا لباس را تا روز عروسی نزد خود نگهدارد. به علاوه اگر لباس دم دست شما نباشد، دیگر وسوسه نمی‌شوید که هر روز آن را بر تن کنید.

مقاله برای انتخاب لباس مجلسی زنانه به چه نکاتی توجه کنیم را بخوانید.