راهنمای جامع تناسب اندام در خانه

چگونه می‌توان در خانه سالم بود و تناسب اندام داشت؟

برای رسیدن به تناسب اندام لزوما لازم نیست که عضو باشگاه باشید. میلیون ها زن در خانه به تناسب اندام میرسند پس شما نیز میتوانید. رسیدن به تناسب اندام در خانه یکی از بهترین راه ها برای خانوم ها برای داشتن یک اندام مناسب است چرا که محیط خانه یکی از آرام ترین و غیررقابتی ترین محیط ها میباشد. همه در محیط باشگاه احساس راحتی نمیکنند. از طریق یک دی وی دی یوگا یا پیلاتس را امتحان کنید و یا میتوانید از طریق سرچ در سایت یوتیوب به میلیون ها فیلم آموزشی درباره تناسب اندام در خانه و تغذیه سالم دسترسی پیدا کنید. 

مقاله 10 نکته عالی در خصوص سلامتی و تناسب اندام بانوان را بخوانید.

در این سایت منابع بسیار خوبی وجود دارد که در بهبود سلامتی ما موثر هستند و نکاتی در خصوص تناسب اندام بانوان در این سایت یافت میشود و برای ایجاد انگیزه و کمک به شما بسیاری از این ویدیو ها به صورت رایگان در دسترس عموم هستند.

چگونه سلامتی و تناسب اندام خود را حفظ کنیم؟

تعهد برای شروع یک رژیم برای سلامتی و تناسب اندام بسیار آسان است اما پایبندی به آن بسیار چالش برانگیز است به خصوص اگر شیوه زندگی تان بسیار شلوغ و پر دغدغه باشد؛ اما اگر برنامه ریزی کنید دیگر پایبندی به رژیم برایتان غیر ممکن نخواهد بود. برخی از نکات برای دستیابی سریع به تناسب اندام بر مبنای خوردن غذاهای سالم و داشتن خواب کافی میباشد.

اگر میخواهید لاغر شوید، پس تا محل کار خود پیاده روی کنید و یا اندکی قبل تر از محل کارتان، از اتوبوس پیاده شوید. اگر دارای فرزند هستید آنها را نیز در این برنامه شریک کنید و با هم به پیاده روی خانوادگی بروید. همچنین اگر برای کاهش وزن مصمم هستید ،یک دوچرخه ورزشی بخرید و یا وزنه زدن را امتحان کنید. شما میتوانید به صورت آنلاین وزنه و یا دمبل هایی با وزن های متفاوت سفارش دهید و دقیقا درب منزل خود تحویل بگیرید.

چگونه میتوان سریعا چربی های شکمی را از بین برد؟

 از بین بردن چربی های شکمی از طریق رژیم های غذایی دارای میزان کالری محدود و نیز ورزش های موضعی شکم میسر میباشد. برای مثال انجام تمرینات کرانچ و دراز و نشست از جمله ورزش های موضعی موثر میباشد. هدف اصلی این تمرینات کاهش چربی موجود در ناحیه شکمی است و این امر از طریق کاهش کالری دریافتی میسر میشود. کوچک کردن این ناحیه از طریق ورزش منظم امکان پذیر است.

برای سریع لاغر شدن چه باید بخوریم؟

در حقیقت هیچ راهی برای لاغری سریع وجود ندارد چراکه تناسب اندام به تدریج ایجاد میشود. روتین‌های ورزشی و رژیم های نامعقول همیشگی نیستند و در دراز مدت هیچ کمکی به شخص نمیکنند.  کاهش وزن بسیار سریع (بخصوص بدون رعایت توصیه های پزشکی) برای سلامتی و تناسب اندام مضر هستند.

تناسب اندام در زنان با تناسب اندام در مردان کاملا متفاوت است چراکه تغییرات هورمونی ماهانه بر توانایی زنان تاثیر میگذارد.  تناسب اندام به معنا داشتن تغذیه صحیح، کاهش چربی و ورزش مداوم است. توصیه میشود زنان حدود سه بار در هفته به مدت سی دقیقه ورزش کنند.

اگر این میزان خارج از توان شما میباشد با ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ورزش شروع کنید تا بتوانید استقامت و نیرو خود را تقویت کنید. ورزش مناسب به همراه تغذیه سالم، خواب مفید، و اختصاص وقت برای خود وسایر نکات سلامتی و تناسب اندام برای بانوان که در این مقاله به انها اشاره کرده ایم می بایست توأم با یکدیگر باشند و در این صورت شما در مسیر رسیدن به تناسب اندام به موفقیت خواهید رسید. 

چگونه میتوان شکمی تخت و بدون چربی داشت؟

با سخت کوشی و از خودگذشتگی ! داشتن شکم تخت و یا شکم چند تکه ای جنیفر لوپز مانند، نیازمند صرف زمان بسیار زیاد و پایبندی به رژیم غذایی کم چرب و انجام تمرینات هدفمند موضعی  میباشد. اگرچه این موضوع برای شما چالش برانگیز است اما نتایج آن ارزشمند است .

برای داشتن یک شکم تخت لازم نیست دائما به باشگاه بروید اینکار را میتوان در خانه با یک مت (زیرانداز مخصوص ورزشی) و اختصاص زمان برای انجام حرکات کرانچ و دراز و نشست انجام داد. 

مقاله ۱۵ حرکت شکم برای تقویت عضلات مرکزی بدن را بخوانید.

اگر برای رسیدن به تناسب اندام به انگیزه نیاز دارید پس عکسی از جنیفر لوپز را به یخچال خود بچسبانید. اگر این کار ها باعث توقف مصرف فست فود ها در شما نشود پس هیچ اتفاق خوشایندی برایتان رخ نخواهد داد.

چگونه می‌توان بدو‌ن رفتن به باشگاه به تناسب اندام رسید؟

از کجا میخواهید شروع کنید؟ برای تناسب اندام نیاز نیست که دائما به باشگاه بروید. غالبا با وجود تمام تحرکات و دویدن هایتان تازه نیمی از راه را طی کرده اید. اگر این موضوع در مورد شما صدق نمیکند پس خود را مجبور کنید تا در هوای تازه به پیاده روی و دویدن بروید در اینترنت فیلم های آموزشی تناسب اندام در خانه را جستجو کنید و از این منابع رایگان استفاده کنید.

راهکارهای بی شماری برای ارتقا سلامتی و تناسب اندام وجود دارد بدون انکه به مدرن ترین تجهیزات ورزشی و پیاده روی نیاز داشته باشیم. هر اقدامی که کالری بسوزاند و ضربان قلب شما را بالا ببرد گامی در جهت سلامتی محسوب میشود.

نتیجه گیری

در اینترنت نکات زیادی در خصوص سلامتی و تناسب اندام بانوان وجود دارد. برخی از انها در مورد رژیم های مد روز هستند و برخی دیگر هیچ پشتوانه علمی ندارند.  تناسب اندام دغدغه بسیاری از خانوم ها در هر جای جهان می باشد. 

هیچ کس نباید فوایدی را که سلامت جسمی و تناسب اندام به همراه دارد دست کم بگیرد. درحالیکه هیچ راهکار سریع برای کاهش وزن وجود ندارد؛ تغذیه سالم، خواب کافی و ورزش منظم  سریع ترین راهکار برای رسیدن به تناسب اندام در بانوان میباشد. این امر به زمان ، برنامه ریزی و انگیزه نیاز دارد اما نتیجه آن میتواند زندگی شما را تغییر دهد.

 امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله شما را متقاعد کنیم که برای اجرای این نکات برنامه ریزی کنید.

مقاله نحوه شروع بدن سازی برای زنان را بخوانید.