راهنمایی برای روابط با نیمه گمشده خود

نیمه گمشده چه کسی است؟

نیمه گمشده فردی است که وابستگی شدیدی به او دارید و رابطه ای صمیمانه بینتان وجود دارد. حسی که بین شما وجود دارد را در روابط عادی زندگی تان تجربه نکرده اید و قابل وصف نیست.

چنین رابطه صمیمانه ای ده ویژگی دارد:

  1. نیمه گمشده کسی است که بدون فکر کردن، او را قبول میکنید و ارتباطی عمیق و وصف نشدنی بینتان وجود دارد.
  2. شما خودتان را خوب میشناسید و اگر در ارتباط با فردی احساس کنید که او نیمه گمشده تان است، زمانی که او را حس میکنید، ارامش عجیبی دارید.
  3. بر ذهن شما تأثیر میگذارد و داستان زندگی یکدیگر را کامل میکنید.
  4. بر روح و روان شما تأثیر میگذارد و همه چیز به ارامی پیش میرود.
  5. بدون انکه دلیلش را بدانید حاضرید برای او جانتان را هم بدهید یا به خاطر او به زندگی ادامه دهید.
  6. او شما را به پیشرفت کردن تشویق میکند.
  7. حرف هایتان هیچوقت برای هم خسته کننده و تکراری نمیشود.
  8. همدیگر را کنترل و محدود نمیکنید و این به معنی رابطه ای بدون قضاوت کردن است.
  9. همیشه با ملایمت با او رفتار میکنید و او را محدود نمیکنید.
  10. زمان را به بهترین شکل کنار هم سپری میکنید.

مقاله ۵۰ توصیه ی عالی مربوط به ازدواج را بخوانید.

تأثیر عاطفی متقابل

این تأثیر میتواند باعث ایجاد یا از بین رفتن رابطه عاطفی میان دو نفر شود. یک رابطه به ارتباط و تمایل به ان نیاز دارد. اگر رابطه را مثل فیوز برق بدانیم و بگوییم هر تأثیر عاطفی که میگذارد برابر با ۱۰ آمپر است، تأثیر آن بر بدن، روح و روان، معمولا با هم برابر ۳۰امپر است. به طور میانگین تأثیر ان بین ۸ تا ۱۶  امپر است. 

اگرچه رابطه ی میان عاشق و معشوق یک رابطه ی ۲۴امپری است، در بیشتر روابط این عدد کمتر است ولی به هر سه عامل برای ایجاد رابطه ای پرشور نیاز دارد. هنگامی که مردم سعی میکنند تا رابطه ای را جدی تر کنند، احساساتشان نسبت به هم برای ادامه ی این رابطه به اندازه کافی قوی نیست.

این موضوع دلیل اهمیت رشد فردی در پیداکردن نیمه گمشده است. همه ما مشکلاتی داریم، مشکلاتی که میتواند هم بر معشوق و هم بر استحکام رابطه ما تأثیر بگذارد. باید وقت کافی هم برای پیشرفت خود و هم برای استحکام جایگاه خود در زندگی بگذاریم تا بتوانیم به درستی از رابطه ی خود حمایت کنیم.

نیمه گمشده و روابط جنسی

سرانجام، نیمه گمشده فردی است که با او ارتباطی صادقانه و عمیق داریم. بیشتر اوقات انها به خاطر ویژگی های نیمه گمشده شان، با هم کنار می ایند. در واقعیت مردم سعی میکنند تا ارتباطی عاطفی با هم برقرار کنند قبل از اینکه بدانند ایا میتوانند رابطه ی جنسی خوبی داشته باشند یا نه. 

زمانی که موضوع رابطه جنسی بینشان مطرح میشود، تأثیر عاطفی هم کمتر میشود. در چنین مواردی نوع متفاوتی از رابطه شکل میگیرد. حقیقت این است که فرهنگ ما متوجه این نمیشود که سطح ساده تری از روابط عاشقانه به نام همراهی صمیمانه وجود دارد.

مقاله متاهل ها هرچند وقت رابطه جنسی دارند را بخوانید.

همراهی صمیمانه

همراهی صمیمانه تقریبا شبیه روابط با نیمه گمشده است، جز اینکه هیچ نیاز یا تمایلی به ارتباط جنسی در ان وجود ندارد. وقتی که فردی با همراه صمیمی اش ازدواج کند، بعد از مدتی متوجه میشود که رابطه شان به خوبی پیش نمیرود چون به طور کامل از نظر روابط جنسی با هم تناسب ندارند. 

این موضوع بسیار رایج است. اگر بخواهید همراهی صمیمانه را به رابطه ای عاشقانه تبدیل کنید، میتواند پایان بسیار بدی داشته باشد. تمایلات جنسی ما بسیار پیچیده تر از چیزی است که فکر میکنید. ازدواج با همراه صمیمی میتواند خوب باشد اما به عوامل تأثیر گذاری که در زندگی فرد اتفاق میافتد بستگی دارد.

همراه صمیمی به خوبی از نظر عاطفی به شما نزدیک است و همدیگر را به خوبی میشناسید،و جایگاه مهمی در زندگی یکدیگر دارید. اما فقط به خاطر اینکه شخصی را اینگونه میشناسید به این معنی نیست که انها هم به شما به عنوان شریک زندگی نیاز داشته باشند.

پیدا کردن شریک زندگی

اولین حقیقت درمورد اینکه چگونه شریک زندگیت را پیدا کنی، فکر کردن به ویژگی هایش است. عجیب است اما بیشتر مردم با خودشان فکر نمیکنند که نیمه گمشده چه کسی است، درنتیجه بیشترشان فرد اشتباهی را انتخاب میکنند. اگر میخواهید بدانید که چگونه میتوانید شریک زندگیتان را پیدا کنید، باید واقعا او را بشناسید نه این فقط در مورد او حدس بزنید.

بسیاری از مردم میگردند و سعی میکنند تا شریک زندگیشان را پیدا کنند، فکر میکنند به راحتی با میزان دردسری که در پیدا کردنش میکشند یا با ارتباط عمیقی که حس میکنند، او خود به خود میتواند پیدا شود.

این روش برای انتخاب بهترین همسر اصلا درست نیست. متاسفانه بیشتر اوقات احساساتمان گولمان میزند که فکر میکنیم کسی که با او رابطه ای صمیمی داریم میتواند شریک زندگیمان باشد. گاهی هم نوعان ما تمایل به ادامه این رابطه دارند و تأثیر عاطفی متقابل ان میتواند دو فرد ناآگاه را برای رابطه ای کوتاه مدت و با هدف بچه دارشدن، عاشق هم کند.

نیمه گمشده نه تنها جسم، بلکه روح و روان ما را هم در بر میگیرد. اگرچه در ابتدای بسیاری از رابطه ها، میان این سه عامل، تأثیر تمایلات فیزیکی بیشتر است. تمایلات فیزیکی فقط ۷ سال برای رابطه میان دو نفر کافیست (پس از این ۷سال تمایل) برای ادامه رابطه تا ۲۰ سال یا بیشتر ،بدن، روح و روان باید تأثیر عاطفی متقابل داشته باشند.

علاوه براین، روابط با نیمه گمشده همچنان باقی میماند. همه رابطه ها حتی بهترینشان هم مشکلاتی دارند. روابط عاشقانه ممکن است نسبت به بیشتر روابط مشکلات کمتری داشته باشند، اما حتی یک رابطه عاشقانه هم چالش هایی دارد. این مقاله به شما ایجاد رابطه را یاد میدهد.

در مراحل مختلف زندگی ما به دنبال بدست اوردن ویژگی هایی هستیم تا باعث تعریف و تمجید دیگران از ما شوند. از لحاظ روانشناسی، فرایند رشدمان هر ۷-۹ سال تغییر میکند. در نتیجه تصمیم به پیدا کردن نیمه گمشده بستگی به این دارد که ما در چه مرحله ای از زندگیمان قرار داریم. تفاوت های چگونگی درک و فهمیدن ارتباط میان خودتان و فرد مورد نظرتان را با عواملی برای پیدا کردن نیمه گمشده بفهمید.

پنج مرحله برای پیدا کردن نیمه گمشده تان

1. با خودتان روراست باشید

شریک زندگی شما را کامل میکند. توانایی هایتان بر همدیگر تأثیر میگذارد.اگر به نقاط ضعفتان توجه کنید به این معنیست که هرگز نیمه گمشده تان را پیدا نخواهید کرد. اگر با ضعف هایتان کنار بیایید؛ یعنی اینکه باید کسی را پیدا کنید تا ضعف هایتان را جبران کند. چنین رابطه ای، رابطه هم وابستگی است. روابط هم وابستگی همیشه درپایان یا تغییر میکنند یا خراب میشوند. هم وابستگی در ابتدا متعادل است اما مشکل زمانی است که شما تغییرش دهید و کنترلش از دست برود. بنابراین اگر بخواهید از هم وابستگی جان سالم به در ببرید، همیشه باید با ضعف هایتان زندگی کنید.

شما باید پیشرفت کنید. بله، ما میتوانیم روی ضعفمان تمرکز کنیم و ان را از بین ببریم، اما هرگز با هدف ادامه این روابط ،ضعیف باقی نمانید که فقط به بهای از دست دادن زندگی خودتان است. همچنین نگه داشتن فردی برای نجات رابطه، اشتباهی است که رابطه تان را خراب میکند. همه ما مشکلاتی داریم. یک رابطه درمورد حل کردن مشکلاتمان هم هست. در ابتدا نوعی تناقص به نظر میرسد، اما در واقع درست نیست.

نیمه گمشده مان به ما کمک میکند تا مشکلاتمان را حل کنیم. به ما کمک میکند تا مشکلاتمان را به او بگوییم و سپس راهی مناسب برای کنار امدن با انها پیدا کنیم تا بتوانیم جبرانشان کنیم. یک شریک زندگی هرگز ما را دوباره به مشکلاتمان گرفتار نمیکند. او به ما اجازه خطاهای کوچک را میدهد و سپس کمکمان میکند تا خطاهای بزرگتری نداشته باشیم. ما باید از خطاهایمان درس بگیریم و پیشرفت کنیم.

2. در روابطتان اجبار به کار نبرید

ما فکر میکنیم میدانیم چه کسی نیمه گمشده ماست و سپس دیگران را مورد قضاوت قرار میدهیم تا ببینیم چه کسی بهترین همراه ما خواهد بود. اما مردم اگاهی کمی دارند. این که فقط از روی احساساتتان نیمه گمشده تان را پیدا کنید، راه مناسبی نیست. این دلیل کارهایی است که موسسات همسریابی برای پیدا کردن شریک زندگی دیگران انجام میدهند.

اکنون مشکل دیگری در روزهای سخت تر زندگی اتفاق میافتد. مراحل سخت تر زندگی زمانی است که ما همسر خود را مورد قضاوت قرار میدهیم، همچنین اگر چنین تغییر بزرگی در اواسط جوانی تان اتفاق بیافتد، یک چهارم یا نیمی از بحران زندگی است. همه چیز خیلی سریع برای فهمیدن این بحران تغییر میکند. هیچ کس زمانی که در میان بحران است، نمیداند که نیمه گمشده اش کیست (و این دلیل طلاق هایی است که در بحران های زندگی اتفاق میافتد)

بعد از پشت سر گذاشتن بحران ها و زمانی که از همه بحران ها رهایی پیدا کردید، میتوانید نیمه گمشده تان (بهترین کسی که بعد بررسی هایتان انتخابش کردید) را بپذیرید. همانطور که نمیتوانید هنگاهی که بچه ها در سن رشد هستند اندازه لباسهایشان را معلوم کنید، زمانی که در بحران هستید از انتخاب بهترین همسر ناتوانید. 

زمانی که در وسط یک بحران هستید، اگر فردی را به عنوان همسر انتخاب کنید و فکر کنید انتخاب خوبی داشتید، بعد از ان بحران که تجربه بدست اوردید، به اشتباه خود پی میبرید. بعد از ان سعی کنید تا همسر اینده تان را پیدا کنید یا با بررسی هایتان، همراه صمیمی فعلی تان را نگه دارید،خصوصا اگر در حال تغییر کردن هستید.

3. اگاهی پیدا کنید

زندگی کردن بدون اگاهی، کورکورانه است. بخشی از اگاهی، پیدا کردن ادم های مختلف و تمایل برای اشنایی و صحبت با انان برای فهمیدن تأثیر عاطفی متقابل و عکس العملشان به همدیگر است. ما با اگاهی، خودمان را بهتر میشناسیم. اگر از اگاهی به عنوان تمرین استفاده کنید، درمورد ارتباطات موثر است. برای اینکه مطمٸن شویم چه زمانی میتوانیم رابطه ای جدی داشته باشیم، باید در رابطه مان تأثیر متقابل جسم و روح و روان وجود داشته باشد. بدون اگاهی ممکن است هر دو طرف در رابطه شان کورکورانه عمل کنند و تنها یک طرف بهتر باشد و شکست بخورد.

4. صبر و پذیرش

اگر یک نفر در زندگی اش به اندازه کافی صبور باشد، رابطه شان به خوبی پیش میرود. به طور میانگین،اگر شما صبور،اگاه و متمرکز باشید و در جامعه ای منطقی زندگی کنید، طی سه سال میتوانید شریک زندگیتان را پیدا کنید.

البته این در افراد مختلف،متفاوت است. اما اگر همینطور خوب پیش بروید و به روش ها عمل کنید، به درستی عمل کرده اید. شاگردان نویسنده این مقاله بعد از همکاری با او در پیدا کردن نیمه گمشده و دوست صمیمی به موفقیت هایی زیادی رسیدند. مهربانی و قضاوت نکردن، روش خوبی در پیدا کردن است و فایده هایی برای بهتر شدن روابط دارد.

5. تنظیم رابطه

تنظیم رابطه یک اموزش خاص و منحصر به فرد برای فطرت فردی است. ما به یک فرد، چگونگی شناسایی و انتخاب بهترین همسر را اموزش میدهیم و به او فهمیدن فطرت خودش و پیدا کردن فرد دیگری که با او تفاهم داشته باشد را یاد میدهیم. این فرایند را به شاگردانمان اموزش میدهیم تا بتوانند برای انتخاب بهترین همسر، مطمٸن باشند. اگر میخواهید درمورد تنظیم روابط بیشتر بدانید، با ما تماس بگیرید.

حقیقتی در مورد نیمه گمشده

هر کسی را که شما به عنوان همراهتان پیدا کردید نمیتواند یک همراه صمیمی باشد. به شرایط، زمان بندی و دیگر عوامل در لحظه ی اشنایی بستگی دارد. اگر زمان زیادی برای فهمیدن خودتان صرف کنید و تجربه بدست اورید. این شانس توجه کردن همراه صمیمی تان به شما را زیاد میکند. بعد از اینکه یاد گرفتید تا اگاهی داشته باشید و فقط عکس العمل نشان ندهید، این شانس پیدا کردن نیمه گمشده را زیاد میکند و هر دو نفر شما را وارد رابطه میکند. برای اگاهی از انچه که باعث درست شدن این رابطه میشود، اگر صبور باشید، میتوانید نیمه گمشده تان را بپذیرید و در کنارتان داشته باشید.

مقاله ۳۵ توصیه به زن و شوهرها برای داشتن رابطه ای پرشور را بخوانید.