۲۶ توصیه در مورد معاشقه ی قبل از رابطه جنسی مقعدی

 قبل از ورزش کردن خودتان را گرم میکنید پس قبل از انجام رابطه مقعدی معاشقه کنید.

هشدار: این مقاله مخصوص متاهلین است و برای بهتر شدن روابط زناشویی زوجین و تحکیم بنیان خانواده بوده و بر اساس آخرین نظریه های علمی متخصصین بین‌المللی در این حوزه می‌باشد.

لطفا به این سوال پاسخ دهید:

 آیا افزودن بازی جنسی مقعدی به روابط جنسی تان، یعنی اینکه چیزی وارد باسنتان شود؟

جواب: کاملا اشتباه است! شما میتوانید معاشقه ی قبل رابطه مقعدی داشته باشید، بدون آنکه آلت تناسلی یا هر چیز دیگری وارد باسنتان شود. چه بخواهید تغییری در روابطتان ایجاد کنید و چه بخواهید قبل رابطه مقعدی زمانی را به معاشقه اختصاص دهید، افزودن معاشقه به زندگی جنسی تان میتواند بسیار لذت بخش باشد. نکته ای خوب درمورد این رابطه این است که همه میتوانند آنرا انجام دهند، اما بهتر است از صمیم قلب این رابطه را بپذیرند.

امروزه دیگر این رابطه ممنوع نیست، بلکه میگویند رابطه ی خوبی هم هست! بسیاری از زنانی که این رابطه را تجربه کرده اند میگویند رابطه ی خوشایندی برای عادت های روابط جنسی است. مانند دویدن که قبلش باید کمی راه بروید، برای یک رابطه مقعدی کامل هم باید قبل آن بعضی از روش های معاشقه را انجام دهید. یا همانطور که میدانید، میتوانید بازی جنسی انجام داده و برای همیشه این رابطه را کنار بگذارید؛ چون این رابطه ی شماست و میتوانید هر قانونی برایش وضع کنید.

شما حتما اصول این رابطه را میدانید: همیشه از روغن استفاده کنید، مرد هرگز نباید بلافاصله بعد رابطه مقعدی، رابطه ی واژنی برقرار کند. اما نکات بسیار بیشتری را باید درمورد این رابطه بدانید، در این مقاله چندین کارشناس روابط جنسی، بهترین توصیه هایشان درمورد این رابطه را برای کسانیکه برای اولین بار میخواهند این رابطه را تجربه کنند و برای کسانی که در این کار تجربه دارند، ارائه کرده اند. از رابطه تان لذت ببرید!

مقاله ۳۵ توصیه به زن و شوهرها برای داشتن رابطه ای پرشور را بخوانید

فهرست مطالب

۱- درواقع مقعد را به عنوان یک دَر تلقی کنید

ایشارنا والش، موسس اپلیکیشن کورال (اپلیکیشنی برای سلامتی جنسی) میگوید: “معاشقه قبل از رابطه مقعدی، از اهمیت زیادی برخوردار است، چون شما قبل از وارد شدن به یک مکان باید زنگ بزنید”. او میگوید: “قبل از انجام رابطه، مقعدتان را ماساژ دهید و گرم کنید. مهمان خوبی باشید (حتی اگر این تنها پذیراییتان باشد) و فقط به پذیرایی با یک نوشیدنی دم در اکتفا نکنید.”

۲- جایی را برای قرار دادن ابزار یا روغنی که میخواهید استفاده کنید، آماده کنید

دکتر آنجلا واتسون میگوید: “بعضی ها که از کمک ابزارجنسی استفاده میکنند، میدانند که باید دور و اطرافشان دستمال بگذارند؛ بنابراین میتوانند زمانی که به آنها نیاز ندارند، آنها را در جای مطمئنی بگذارند. اگر از قبل این جزئیات را بدانید، میتوانید بیشتر از این تجربه تان لذت ببرید و درمورد موضوعات کم اهمیت استرس نداشته باشید.”

۳- ماساژ ساکرال را امتحان کنید

والش میگوید: “ارزشش را دارد که ۱۵-۱۰ دقیقه همسرتان را ماساژ ساکرال دهید (ساکرال به بخشی از پائین کمر و بالای مقعد میگویند). ماهیچه ها و پایانه های عصبی موجود در ساکروم تا تمام حلقه ی لگن خاصره منبسط میشوند و این ماساژ میتواند به کاهش فشار عصبی کمک کند.” والش در ادامه میگوید: “علاوه براین، ماساژها همیشه حس خوبی به شما میدهند و هر کاری که موجب آرامش بخشی شما شود، یک پاداش محسوب میشود.”

۴- ابتدا اطراف ناحیه مقعد را تحریک کنید

گیجی انجل، کارشناس روابط جنسی مردان زن باز، میگوید: “چون باسنتان بخشی از بازی جنسی است، به این معنی نیست که باید حتما رابطه مقعدی داشته باشید. با وجود اینکه تحریک داخلی میتواند مهم باشد اما میتوانید بدون وارد شدن چیزی درون مقعدتان هم به همان اندازه لذت ببرید. ناحیه اطراف مقعد را ماساژ دهید یا مک بزنید، چون این ناحیه پر از پایانه ی عصبی است، بنابراین میتواند لذت زیادی را برایتان فراهم کند.”

۵- کلیتورس را فراموش نکنید

انجل میگوید: “تحریک کلیتورس طی رابطه مقعدی، بسیار مهم است؛ چون به خانم ها کمک میکند تا احساس سست شدن داشته باشند و کاملا تحریک شوند- که هر دو مرحله ی مهمی در لذت بردن از رابطه هستند. میتوانید لرزانگرهای قدیمی را امتحان کنید یا ابزار ساکشنی که انجل پیشنهاد کرده را بخرید.

ابزار ساکشن، رابطه ی دهانی را تحریک میکند؛ بنابراین درحالیکه همسرتان ممکن است فقط بتواند یک ناحیه از بدنتان را در رابطه دهانی مورد توجه قرار دهد، به کمک یک ابزار ساکشن، درحالیکه همسرتان کنار شماست میتوانید آنرا در کلیتورس خود نیز حس کنید.”

۶- روغن های گرم را امتحان کنید

روغن گرم میتواند به افزایش حس لذت شما کمک کند و حتی در آن لحظه راحت تر باشید. دکتر نیکت سونپال، داروساز مرکز پزشکی بیمارستان بروکدیل، میگوید: “درواقع گرمای روغن کمک میکند تا جریان خون در آن ناحیه بیشتر شده و تحریک هم بیشتر شود و فرد در ناحیه مقعد احساس لذت میکند. به عناصر فعال در این روغن های گرم، پروپیلن گلیکول میگویند که شبیه ماده ای در ویسکی فایربال است. بعضی از دیگر برندها از کپسای سین که نوعی عنصر فعال در فلفل است، استفاده میکنند.

در هر دو مورد، روغن های گرم هم برای استفاده دررابطه مقعدی و هم واژنی، مناسب هستند (البته نباید همزمان استفاده شوند؛ فقط نیاز نیست که دو تا روغن بخرید، منظور این است که روغن را فقط برای یک نوع رابطه گرم کرده و استفاده کنید). دکتر سونپال هشدار میدهد که هنگام استفاده از روغن، حواستان باشد که به چشم هایتان دست نزنید!” دکتر سونپال پیشنهاد میدهد از روغن های گرم k-y که دارای فرمول مواد ارگانیک هستند، بخرید.

۷- عضلات باسنتان را شل کنید

مجموعه ای از عضلات اطراف ناحیه مقعد وجود دارند که اگر این عضلات را شل نکنید بسیار سفت هستند. به طور منطقی اگر این عضلات و اسفنکتر مقعدتان سفت باشند، داخل شدن هر چیزی میتواند به جای لذت بخش بودن، دردناک و سخت باشد. کارهایی مثل نفس کشیدن یا انجام ماساژ را با همسرتان امتحان کنید تا خودتان و عضلات باسنتان به اندازه کافی آرام شوید، بازی های جنسی قبل رابطه را انجام دهید.

۸- محیطی آرام برای انجام بازی جنسی، ایجاد کنید

توجه کنید! تمام روابط جنسی گاهی اوقات ممکن است کثیف کاری داشته باشند و معاشقه ی قبل رابطه مقعدی هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر استرس دارید و فکر میکنید که نمیتوانید آرام باشید و از این رابطه لذت ببرید، از قبل فضا را آماده کنید. مثلا روی تختتان را با یک ملافه فانتزی یا با یک پتوی نرم و قابل شستشو بپوشانید.

۹- ممکن است فکر کنید خسته شده اید اما اینطور نیست

باسن پر از رشته های عصبی است (بنابراین برای بازی جنسی و معاشقه، این رشته های عصبی از اهمیت زیادی برخوردارند). اما لزوما به این معنی نیست که میتواند تشخیص دهد که چیزی درحال وارد یا خارج شدن از آن است. هر زمانی که خواستید میتوانید به رابطه پایان دهید؛ اما بدانید که این احساس شما احتمالا به خاطر محرک جدید ایجاد شده است، نه به خاطر اشتیاق ناگهانی.

۱۰- روغن مایع تهیه کنید

جیل مک دویت، کارشناس روابط جنسی، میگوید “برای رابطه ای ایمن، از قبل روغنی مایع تهیه کنید. به کمک روغن، ماساژ و مالش حتی بهتر هم میشود. حتی اگر بعد از معاشقه نمیخواهید رابطه مقعدی برقرار کنید، باز هم روغن تأثیرگذار است و میتواند میزان حساسیتان را بیشتر کند.”

۱۱- از کمک ابزار جنسی استفاده کنید

مک دویت همچنین پیشنهاد میکند که “استفاده از یک کمک ابزار با دهانه ی پهن را امتحان کنید. به راحتی دهانه ی ابزار را در خلاف جهت سوراخ مقعد قرار دهید، اما وارد نکنید، یا ابزار را دور مقعد به نرمی حرکت دهید. ماساژ خارجی مقعد کاملا حس جدیدی در شما ایجاد میکند. انگشت و ماساژور را به تناوب به کار ببرید تا تحریک شوید.”

۱۲- به باسن هایتان هم توجه کنید

فقط به خاطر اینکه هدف نهایی تان، سوراخ مقعد است به این معنی نیست که نباید باسن های همسرتان را کاملا فراموش کنید. سادیه آلیسون، موسس سایت TickleKitty  پیشنهاد میکند که “با ماساژ فیزیکی باسن، رابطه را شروع کنید. از روغن استفاده کنید،

انگشتتان را در ناحیه ای که پاها به باسن وصل میشوند قرار دهید و آنرا به آرامی در این قسمت از ناحیه ی داخلی ران به سمت ناحیه ی خارجی حرکت دهید. سپس کف دست هایتان را کنار هم قرار داده (مثل حالت دعا کردن) و سپس آنها را در قسمت دنبالچه قرار داده و به آرامی در قسمت مقعد به سمت بالا و پائین حرکت دهید.

۱۳- نباید صدمه ببینید

وقتی روغن را استفاده کردید، اساسا باید حس مدفوع کردن را داشته باشید. اما این کار را نکنید!

امیلی مورس، کارشناس روابط جنسی، میگوید: “عضلاتتان را شل کنید و نفس عمیق بکشید، او پیشنهاد میکند که مقدار زیادی روغن مایع استفاده کنید.”

مقاله چرا دوش واژینال به خانم‌ها توصیه نمی‌شود را بخوانید.

۱۴- ابتدا خودتان آن را امتحان کنید

آیا میدانید چقدر سخت است که بخواهید خودتان این کار را بکنید؟ دقیقا همانگونه نمیتوانید اما سعی کنید فضایی شبیه ایجاد کرده و خودتان معاشقه قبل رابطه مقعدی را انجام دهید. با لمس خودتان نمیتوانید آنچنان شگفت زده شوید. نمیتوانید دقیقا همان حسی که همراه با همسرتان دارید را تجربه کنید، اما روش خوبی است تا احساس خودتان را بفهمید.

۱۵- درمواردی ممکن است رابطه جنسی درون وان حمام یا زیر دوش، واقعا تأثیرگذار باشد

معمولا رابطه جنسی زیر دوش خوب نیست و به سختی موفق به انجام این کار میشوید. اما چون تنها نکته ی مهم راحتی شماست، سعی کنید بازی جنسی رابطه مقعدی را در مکانی که حس آرامش و راحتی دارید انجام دهید. علاوه براین، اگر نگرانی ای درمورد پاکیزگی دارید (اصلا مشکلی ندارد اما نگرانی معقولی است) وسایل را به مکانی که از قبل تمییز کرده اید ببرید.

۱۶- کم کم رابطه را شروع کنید

نکته ی کلی درمورد بازی جنسی رابطه مقعدی این است که قبل از انجام رابطه، ساده بگیرید. نانسی ساتن پییرس، کارشناس بالینی روابط جنسی میگوید: “برای آماده سازی باسنتان ابتدا از انگشت، زبان، یا از یک کمک ابزار جنسی کوچک استفاده کنید. میتوانید یک کیت پلاگ مخصوص باسن بخرید که برای این کار، چندین پلاگ با سایز قابل تغییر دارد.”

۱۷- همسرتان باید خیلی احتیاط کند

همه ی کارها را طبق نکات و توصیه ها انجام دهید. رشته های عصبی که شما سعی در تحریکشان دارید، در مقعد وجود دارند- بنابراین این ناحیه را تحریک کنید و همه ی روش ها را هم انجام ندهید؛ چون معمولا این بخش دردناک است و همچنین قسمتی از بدنتان است که حس میکنید مخزن بزرگی باید باشد. تصور کنید که شبیه حلقه ی بسکتبال است و توپ فقط باید دور حلقه ی تور بچرخد و درواقع داخل تور نیافتد.

۱۸- نباید حرکتی سریع داشته باشید

نباید فورا انگشتتان را به هر کدام از این قسمت ها فشار شدید دهید. مورس میگوید: “بیشتر روابط جنسی خصوصا روابط پورن سریع هستند، اما در بازی جنسی مقعدی باید آمادگی ایجاد کنید.”

۱۹- میتوانید پوزیشن هایتان را عوض کنید

لازم نیست در تمام روابطتان داگی استایل (حالت پنجه ها و زانوها روی زمین) را بگیرید. کاملا درست است که ممکن است کمی سخت باشد که در رابطه مقعدی ارتباط چشمی نداشته باشید؛ اما میتوانید پوزیشن های مختلفی را امتحان کنید. مثلا به پشت بخوابید و باسن هایتان را بلند کنید یا با پوزیشن دختر گاوچران وارونه مقابل همسرتان بنشینید. پوزیشن هایتان را عوض کنید تا حالتی که با آن راحتی بیشتری دارید را پیدا کنید.

۲۰- نکته ی مهم، ارتباط برقرارکردن است

“تنها راهی که به کمک آن میتواند بفهمید که چه روشی مؤثر است و چه روشی مؤثر نیست، این است که کاملا درمورد روابطتان با همسرتان روراست باشید.” پیرس بر اهمیت توجه همیشگی به احساس طرف مقابل و صحبت کردن درمورد اولویت هایتان تأکید میکند.

۲۱- این ناحیه کثیف نیست

کت ون کرک، کارشناس بالینی روابط جنسی، میگوید: “درواقع مدفوع بسیار کمی در مقعد و ناحیه پائینتر از راست روده، وجود دارد و به این معنی است که تقریبا آنطور که شما فکر میکنید این ناحیه کثیف نیست.”

۲۲- همانطور که گفته شده، میتوانید همه قسمت ها را تمیز کنید

مهمترین نکته در رابطه مقعدی، راحتی شماست؛ بنابراین باید هرکاری که به کاهش اضطراب های مداومتان کمک میکند، انجام دهید. پیرس توصیه میکند “شستشوی مقعد را اگر تنها یکبار انجام دهید و به کم کردن نگرانی هایتان درمورد مقعد و روده تان کمک میکند، ضرری ندارد. میتوانید کارهای ساده ای مثل شستشو با آب گرم را انجام دهید تا سریع این ناحیه تمییز شود.”

۲۳- وقتی محرکی اضافی وارد بدنتان شود، حس خوشایندی ایجاد میکند

هر کدام از تحریک های واژنی، کلیتورس و نوک پستان، حس خوشایندی برایتان ایجاد میکند. باوجود اینکه بعضی از زنان تنها به بازی جنسی مقعدی نیاز دارند، اما بیشتر زنان نمیتوانند تنها از طریق مقعد تحریک شوند. ایان کرنر، کارشناس روابط جنسی میگوید: “قسمت مقعد در رابطه ی جنسی از اهمیت زیادی برخوردار است، که به تجربه تان اضافه میشود. اتفاقا زنانی که رابطه مقعدی داشته اند نسبت به زنانی که این رابطه را تجربه نکرده اند، گفته اند که شور و هیجان و تحریکات بیشتری داشتند.”

۲۴- اطمینان حاصل کنید که همسرتان بلافاصله بعد از رابطه مقعدی، رابطه ی واژنی برقرار نکند

چرا فکر میکنید با این کار تحریک میشوید؟ احتیاج موجب خلاقیت میشود. مورس میگوید: “دستمال مرطوب باید همیشه کنار تختتان باشد.”

۲۵- اگر چند مرتبه این رابطه را داشتید و خوشتان نیامد، انجام این رابطه را ادامه ندهید، چون فکر میکنید که ممکن است نهایتا قابل تحمل باشد

کرنر میگوید: “فرض کنید همسری باملاحظه دارید که میخواهد شما حس خوبی داشته باشید. به نظرم طی پنج رابطه ی اول متوجه میشوید که آیا این رابطه را دوست دارید یا نه.” کرنر توضیح میدهد که این کار به عوامل مختلفی هم بستگی دارد.

او در ادامه میگوید: “با زنان زیادی مواجه شده که میگفتند در ابتدا رابطه مقعدی را دوست نداشتند اما الان دوست دارند و دلیل آن خجالت آنها بوده است. این موضوع به میزان کمرویی، احساستان نسبت به همسرتان و احساستان نسبت به بدنتان بستگی دارد. اگر با همه ی این عوامل مشکلی نداشته باشید و فقط احساس و حالتش را دوست نداشته باشید، خیلی سریع متوجه آن خواهید شد.”

۲۶- نیازی به انجام اپیلاسیون نیست

کرنر براساس تحقیقاتش میگوید: “درواقع بیشتر خانم ها برای انجام رابطه مقعدی، اپیلاسیون بیکینی انجام نمیدهند.”

مقاله متاهل ها هرچند وقت رابطه جنسی دارند را بخوانید