۵۰ توصیه ی عالی مربوط به ازدواج – به نقل از۵۰ کارشناس ازدواج

همه زن و شوهر ها باید این توصیه ها را به خاطر بسپرند!

این ۵۰ توصیه، بهترین نکاتی است که تا به حال گردآوری شده است و از چگونگی ارتباط بهترمیان زن و شوهرها گرفته، تا چگونگی وقت گذراندن تنهایی هر کدام از زوجین را دربرمیگیرد. (به طور جدی، هر زن و شوهری که با هم خوشبخت هستند یا نیستند و تمام کسانی که قصد ازدواج دارند، به این توصیه ها نیاز دارند.)

مقاله مرتبط: ۳۵ توصیه به زن و شوهرها برای داشتن رابطه ای پرشور

فهرست مطالب

۱- اگر هدفتان ازدواجی رضایت بخش و بادوام است، نقشتان در رابطه را به خوبی ایفا کنید -چه رابطه تان خوب باشد، چه بد

به نقل از کارین گلدستین، مشاور خانواده و ازدواج: “زمانی که نقشتان در رابطه را انکار میکنید، با بچه ای که در محوطه ی شن و ماسه بازی به سمت بچه ای دیگر شن و ماسه پرتاب میکند، فرقی ندارید. تنها زمانی که مسئولیت وظیفه تان در ازدواج را برعهده بگیرید، قادر به برقراری رابطه ای عمیق و صمیمانه با همسرتان خواهید بود.”

۲- تحقیقات پیوسته نشان میدهد که لمس بیشتر با آزادسازی هورمون اکسی توسین، پیوند قویتری میان زن و شوهرها ایجاد میکند

به نقل از کارشناس لوری لووی: “دست همدیگر را بگیرید، با هم وقت بگذرانید، کارهای جالبی مثل زدن دست هایتان به همدیگر (بزن قدش) و یا زدن مشت هایتان به همدیگر را انجام دهید. زمانی که همدیگر را در آغوش میگیرید یا میبوسید، سعی کنید حداقل ۱۰-۵ ثانیه طول بکشد تا نتیجه مؤثری داشته باشد.”

۳- توافق بر سر عدم توافق

به نقل از دکتر لی بوور: “همیشه دو نفر نمیتوانند بر سر هر چیزی باهم توافق داشته باشند و مشکلی هم وجود ندارد، اما نکته مهم این است که با تفاوت های یکدیگر کنار بیایند.”

۴- گاهی اوقات مهم نیست که برای خریدن یک هدیه چقدر هزینه کنید، بلکه مهم نیتی است که پشت آن پنهان شده است

به نقل از سوزان ک اوشیما، مشاور روابط قبل ازدواج: “گاهی اوقات وقت بگذارید و یک یادداشت عاشقانه برای همسرتان بنویسید، تا عشق و تقدیرتان نسبت به او را نشان دهید. یادداشتتان را درون کیف یا کیف پول او بیاندازید تا به طور اتفاقی آنرا پیدا کند و خوشحال شود و این خوشحالی درتمام روز باقی بماند.”

۵- برای مردها مسئله مهمی است که همسرانشان بخواهند به حرف هایشان گوش دهند

به نقل از یک مشاور ازدواج: “مردها نیاز ندارند که شما هر مشکلی را حل کنید، اگر فقط به صحبت هایشان گوش کنید، هدیه فوق العاده ای به آنها داده اید. برای زن ها مسئله مهم این است که همسرانشان برایشان وقت بگذارند. با فاصله گرفتن از همسرتان و همراهی نکردن او، به او اجازه بدهید تا دوباره به سمت شما بیاید و به تعهدات خود نسبت به رابطه زن و شوهری تان عمل کند.”

۶- بیشترین وقت تلف کردن در ازدواج تلاش برای تغییر همسرتان است، چون معمولا مشکلاتی که شما با همسرتان دارید درواقع مشکلات خودتان است

به نقل از دکتر ریک کرشنر، مشاور روابط زن و شوهر: “زمانی که سعی در تغییر همسرتان داشته باشید و دائم غر بزنید، درنهایت به این نتیجه میرسید که اگر فقط به تغییر دادن همسرتان توجه کنید، کافی نیست. هیچ کس دلش نمیخواهد که به چنین نتیجه ای برسد، چون منجر به فاصله افتادن و جدایی بینتان میشود. اجازه دهید که همسرتان همانطور که هست باقی بماند، و روی تغییر دادن خودتان تمرکز کنید.”

۷- به مشکلاتتان توجه کنید- مشکلات در روابطتان، صحبت نکردن درموردشان و دلخوری از هم، از نشانه هایی هستند که باید مورد بررسی قراربگیرند؛ درست شبیه درمان یک بیماری مزمن که ظاهرا هیچ علاجی ندارد

به نقل از آلیسا بومن، مشاور روابط زن و شوهر: “هر راه حلی که به نظرتان ممکن میرسد را امتحان کنید، مهم نیست که چقدر عجیب یا متفاوت به نظر برسد. یکی یا چند تا از این راه حل ها، شانس شماست که واقعا میتواند تأثیرگذار باشد و پیوند میانتان را قوی و قوی تر کند.”

۸- دفعه ی بعد که با همسرتان بحثتان شد، خجالت و سرزنش و درخواست ها را کنار بگذارید و بدون هیچ مانعی فقط به او گوش دهید

به نقل از شارون ریوکین، کارشناس و مشاور خانواده و ازدواج: “زمانی که از عبارت “من” استفاده میکنید، احساساتتان را بیان کنید. این وظیفه ی همسرتان نیست که ذهنتان را بخواند و حدس بزند که به چیزی فکر میکنید یا چه چیزی میخواهید بگوئید. این مشکلات موانع بزرگی بریک رابطه زن و شوهری صادقانه میباشند و موجب خشم، ناامیدی، وتنفر در روابط میشوند.”

۹- مسئولیت مشاجراتتان را برعهده بگیرید

به نقل از کتی مورلی، مشاور رسمی: “برای استحکام پیوند ازدواجتان، یاد بگیرید که تشخیص دهید در بیشتر مشاجرات، هر دو نفرتان مسئول هستید و هدف و دلیلی منطقی برای احساساتتان دارید.”

۱۰- منصف بودن فقط به حرف نیست

به نقل از لیزا استدمن، مشاور روابط زن و شوهر: “ممکن است انصاف را فراموش کرده باشید اما اکنون زمان آن رسیده است که دوباره آنرا به روابطتان برگردانید.

آیا هر دوی شما وظایفتان را با هم تقسیم میکنید، احتیاجاتتان را با هم درمیان میگذارید، نارضایتی تان را اظهار میکنید، به امور مالی یکدیگر رسیدگی میکنید، وظیفه پدر و مادری تان را انجام میدهید، و از همدیگر حمایت میکنید؟ اگر جوابتان منفی است، پس چگونه میتوانید پیشرفت کنید و انصاف را به رابطه تان برگردانید.”

۱۱- در ازدواج، هیچ چیزی بیشتر از رابطه میان زن و شوهر اهمیت ندارد

به نقل از کتی مییر، روانشناس و مشاور روابط زن و شوهر: “با بیشتر اهمیت پیدا کردن موضوعاتی مثل شغل، بچه ها، و کارهای شخصی، مشکلات هم شروع میشوند. همیشه رابطه بینتان باید برایتان اولویت داشته باشد، که دراین صورت، ازدواجتان موفق خواهد بود.”

۱۲- آیا روابط متقابل خوشایندی نسبت به هم دارید یا روابطتان را برای همسرتان ناخوشایند و رنج آور میکنید؟

به نقل از مک هار: “اگرهمسرتان با مهربانی، ملایمت، بردباری و خویشتن داری با شما رفتار میکند، پس اگر شما هم بخواهید با مهربانی جوابش را بدهید، کار آسانی است. اگر شما به طور ناشایسته ای با خشم و بی حوصلگی با او رفتار کنید، پاسخ دلخواهی دریافت نخواهید کرد. بر چگونگی خوشبخت کردن همسرتان تمرکز کنید و او نیز در مقابل شما را خوشبخت خواهد کرد و همچنین پیوند بینتان خجسته خواهد بود.”

۱۳- هرگز جمله ای را با کلمه” تو” آغاز نکنید

به نقل از ورونیکا مونت، کارشناس روابط زناشویی: “به جای شروع جملاتتان با کلمه ” تو” ، از کلمه “من” استفاده کنید و به جای افکارتان، درمورد احساساتتان صحبت کنید. کار ساده ای به نظر نمیرسد، چون ما افکارمان را پشت احساسمان پنهان میکنیم، مثل اینکه بگوئیم” من احساس میکنم که تو از من دوری میکنی”.

احساساتی مثل غم، خشم، شادی، تنهایی و ناامیدی، احساساتی واقعی هستند و با مطرح کردن احساسات درونی تان، ارتباط بهتر و پیوند و محبت بیشتری بینتان ایجاد میشود.”

۱۴- توجهاتتان را تغییر دهید

به نقل از میشل پوول، کارشناس و روانشناس: “جنبه فکری تان را تغییر دهید و یاد بگیرید که از همسرتان قدردانی کنید.”

۱۵- عیب جویی و سرزنش کردن را کنار بگذارید

به نقل از جودیس جویس، مشاور روابط زندگی: “بر قدردانی از همسرتان تمرکز کنید و صادقانه و بی مقدمه، قدردانی خاصی نسبت به او اظهار کنید. چه خوب است اگر که نسبت به خودتان هم قدردان باشید.”

۱۶- هرگز مهارت های قرارهای عاشقیتان را فراموش نکنید

به نقل از جان لووک، مشاور خانواده و ازدواج: “اختصاص دادن کمی از وقتتان به یک قرار عاشقانه براساس زمان بندی های مقرر، میتواند آتش عشق رابطه زن و شوهری بلند مدت را دوباره شعله ور سازد. نیازی نیست که خیالبافی کنید، تنها کافیست که زمان های معینی را به خودتان اختصاص دهید و چگونگی و دلیل عاشق شدنتان را با هم به خاطر بیاورید.”

۱۷- زمان های معینی، حتی اگر شده ۱۵ دقیقه هم باشد، را به صحبت کردن درمورد رابطه تان اختصاص دهید و درمورد انتظاراتتان از همدیگر صحبت کنید

به نقل از کارشناس ماری کای آیدی: “درمورد بچه هایتان یا برنامه های عادی زندگی تان صحبت نکنید.”

۱۸- باتوجه کردن به همدیگر، نسبت به هم عشق بورزید

به نقل از ماری جو راپینی، مشاور رسمی: “بسیاری از مراجع کنندگان او گفته اند که دلیل جدایی شان، ناامیدی و بی میلی نسبت به همسرشان بوده است. اگر به خودتان توجه کنید، پیوند بینتان پر از عشق و سرزندگی خواهد ماند.

امروز با اضافه کردن شرط ازدواج دیگری به فهرست شرط هایتان شروع کنید: قول بدهید که به خودتان توجه کنید و در کنار همسرتان با محبت و صمیمیت به زندگی ادامه دهید.”

مقاله مرتبط: 20 دلیل مشترک طلاق زوجین چیست؟

۱۹- باید قبول داشته باشید که شما و همسرتان آینه همدیگر هستید

به نقل از الن دیلون، مشاور خانواده و ازدواج: “از هرچه که موجب دلخوری شما از همدیگر میشود، کمک بگیرید تا صادقانه به آنچه که برای ترقی و پیشرفت نیاز دارید، برسید.”

۲۰- روزانه زمانی را به تفریح با همدیگر اختصاص دهید

به نقل از روانشناس ملودی توکر: “با وجود برنامه پرمشغله روزمره تان، کار چندان سختی نیست که بخواهید درانتهای فهرست الویت های کاری تان، زمانی را به همسرتان اختصاص دهید. دستان همدیگر را بگیرید و با هم راه بروید ( به طبیعت بروید)، دوتایی آشپزی کنید (بازی جنگ غذا)، باهم ورزش کنید ( تنیس یا شاید هم رقص) یا اینکه فقط هرروز یک پیامک خنده دار برای هم بفرستید. لازم نیست هزینه زیادی صرف کنید، اما اغلب تا جایی که ممکن است متعهد باشید و تلاش کنید تا یکدیگر را بخندانید، با این کارها میتوانید ارتباط بینتان را قویتر کرده و روابط زندگیتان را استحکام ببخشید.”

۲۱- قبل از عصبانی شدن و سرزنش کردن، نفس عمیقی بکشید و از همسرتان بخواهید تا نظرش را بگوید

به نقل از دکتر روانشناس جین فیتزپاتریک: “مثلا این وظیفه ی همسرتان است که صبح سگتان را برای پیاده روی ببرد اما شما متوجه میشوید که او وظیفه اش را انجام نداده و سگ کف آشپزخانه را کثیف کرده است، و شما برای تمییز کردن آن دیر به سرکار میرسید. به جای اینکه فورا او را سرزنش کنید، حرف دیگری بزنید، مثلا بگوئید از اتفاقی که امروز صبح افتاده، ناراحت هستید، که این روش خوبی برای شروع مکالمه است.”

۲۲- سه تا از شادترین خاطرات ازدواجتان را در فهرستی بنویسید

به نقل ازلوسیا، مشاور روابط قبل ازدواج: “روزانه دقایقی را برای به خاطر آوردن آن خاطرات اختصاص دهید. نتیجه اش شما را شگفت زده میکند.”

۲۳- با بیشتر به کاربردن عبارت های زیر، روابط بینتان را بهتر کنید

به نقل از جینا اسپیلمن: مثلا بگوئید: “دوستت دارم، تو دلیل بودن من هستی، درکت میکنم، متأسفم، ممنونم، به خاطر تمام کارهایت ممنوم، واقعا از دیدنت خوشحالم، خیلی عالی بود.”

۲۴- حداقل ۵ بار در روز از همسرتان قدردانی کنید

به نقل از لیندا ماری، کارشناس پرستاری: “از ته قلبتان به خاطر وجود همسرتان از او قدردانی کنید، تقدیر از او را در یک یادداشت عاشقانه بنویسید و آنرا پنهان کنید تا همسرتان خودش آنرا پیدا کند یا عمیقا به چشمان او نگاه کنید و حرفتان را بزنید. خلاق باشید!”

۲۵- برای باقی ماندن عشق و علاقه بینتان، سعی کنید دچار سندرم هم خونه ای بودن نشوید

به نقل از روانشناس مارنی باتیستا: “زن و شوهر ها باید مفهوم وقت گذراندن با همدیگر را درمقایسه با لحظات مقدسی که باهم دارند، تشخیص دهند. وقت گذراندن در رویدادهای اجتماعی و وقت گذراندن با خانواده و انجام کارها با همدیگر، به عنوان لحظات مقدس محسوب نمیشوند.

در عوض زمان های خاصی خلق کنید که نه تنها باهم صمیمی باشید، بلکه مطمئن شوید که باهم به کسب تجربیات جدید ادامه میدهید، مثل پیاده روی، سفر به جاهای جدید و یا ترتیب دادن گردشی تفریحی در شهر خودتان.”

۲۶- هر روز از همسرتان تعریف کنید

به نقل از نیکول جانسون، مشاور روابط زن و شوهر و روابط قبل ازدواج: “تعریف کردن نشانه تقدر و تصدیق است. تلاش کنید تا ارزش همسرتان در زندگی و در عشق و علاقه تان را اثبات کنید.”

۲۷- تصویر واضحی از آینده مشترکتان بسازید

به نقل از دکتر ایوِ آگی: “بنشینید، به همدیگر گوش دهید و هرآنچه که میخواهید در آینده به عنوان زن و شوهر به آن برسید را روی کاغذ بنویسید. اگر احتیاجات دوطرف گفته شده و شنیده شود و مورد حمایت طرف دیگر واقع شود، ایجاد رابطه عالی بین زن وشوهر بسیارراحت تر خواهد بود.”

۲۸- هر انگیزه‌ای که برای سرزنش یا انتقاد از هم دارید را کنار بگذارید

به نقل از دکتر جان گرسون: “هر کاری که میتوانید، برای حمایت از سعادت همسرتان انجام دهید و همسرتان را مانند بهترین دوستتان محترم بشمارید.”

۲۹- با همسرتان قرارهای عاشقانه بگذارید

به نقل از جولیا اسپیرا، مشاور روابط زن و شوهر و روابط قبل ازدواج: “هر هفته باید یک روز را به عنوان قرار عاشقانه ای که خاص و مقدس است، در نظر بگیرید. یک هفته شما درمورد قرارتان نظر بدهید و هفته ی بعد همسرتان باید برنامه ریزی کند. با این کار، زن و شوهرها برای قرارهای عاشقانه وقت میگذرانند.”

۳۰- با افزودن تنوعی، روال عادی روابطتان را تغییر دهید

به نقل از جودیس کاندن: “روش های رابطه جنسی تانترا و تانتریک را یادگرفته و انجام دهید.”

مقاله مرتبط: متاهل ها هرچند وقت رابطه جنسی دارند؟

۳۱- صحبت کردن و وقت گذراندن با همدیگر، نکات مهمی در تحکیم روابط زن و شوهرها است

به نقل از لوری ادلسون، مشاور خانواده و ازدواج: “برای زن و شوهرها تصور زندگی بدون دیگری، ممکن نیست.”

۳۲- یکی از مهمترین عوامل ازدواج موفق، احترام گذاشتن زن و شوهرها به همدیگر است

به نقل ازجورجیا پانایی: “به همدیگر احترام بگذارید، به یکدیگر ناسزا نگوئید و توهین نکنید. پشیمانی بعد گفتن این حرف ها فایده ای ندارد. زمانی که ناسزا بگوئید و این حرف ها را بزنید دیگر نمیتوانید جبرانش کنید.”

۳۳-  ده دقیقه از روز را به صحبت کردن با همسرتان اختصاص دهید

به نقل از دکتر تری اورباش: “از همسرتان بپرسید فیلم موردعلاقه اش چیست و دلیلش را هم بپرسید. از او بخواهید خاطره ای شاد از بچگی اش بگوید. از او بپرسید که دوست دارد چه چیزی را به یاد بیاورد، و از او بخواهید نام سه تا از بدترین آهنگ هایی که تابه حال گوش داده است را بگوید. موقع شام یا قبل خواب یا هرزمان دیگری هم میتوانید صحبت کنید. به شرط آنکه حداقل ۱۰ دقیقه در روز صحبت کنید. این تغییرات ساده در روابط میتواند زندگی جدیدی برایتان بسازد.”

۳۴- میتوانید همسرتان را کنترل کنید یا با او ارتباط برقرار کنید، اما نمیتوانید هردو کار را با هم انجام دهید

به نقل از دکتر لی هورتون: “به دنبال ارتباط برقرار کردن با همسرتان باشید.”

۳۵- اگر امکانش وجود دارد، هر هفته مانند دوران قبل ازدواجتان باهم به قرارهای عاشقانه بروید

به نقل از مشاور آن رابینز: “انجام کاری که بتوانید باهم همکاری داشته باشید را انتخاب کنید، با هم صحبت کنید و از همراهی با همدیگر لذت ببرید ( نه فقط فیلم نگاه کردن). قرار عاشقانه تان را در اتاق خوابتان به پایان برسانید تا قرارتان کاملا موفق و مؤثر باشد.”

۳۶- زن و شوهرها اغلب به خاطر زندگی پرمشغله شان، همدیگر را فراموش میکنند. مشغله هایی مثل: کار، بچه ها، کارکردن با موبایل و کامپیوتر و کارهای شخصی دیگر

به نقل از میشل سلیجمن، مددکار اجتماعی بالینی: “ازدواج موفق ازدواجی است که زن و شوهرها برای همدیگر و برای خانواده شان وقت بگذرانند. ممکن است زن وشوهرهای مختلف مقدار زمان متفاوتی وقت بگذرانند اما مهم نتیجه آن است تا ازدواجشان موفق بماند.”

۳۷- مغز ما تنها بخشی از بدنمان است که به کنترل فردی نیاز ندارد اما برای التیام یافتن به ارتباط با مغزهای دیگر نیاز دارد

به نقل از ماری کی کوچارو، مشاور خانواده و ازدواج: “رو در روی همسرتان بنشینید و به چشمهایش خیره شوید تا دستگاه لیمبیک مغزتان آرام شود. با این کار به همسرتان نزدیکتر شده و صمیمیت عمیق تری بینتان شکل میگیرد.”

۳۸- وقتی بعد مدتی همدیگر را در زمان خاصی دیدید، قبل از هرکاردیگری حداقل یک دقیقه بدون صحبت کردن همدیگر را در آغوش بگیرید

به نقل از دورا مارسال، مددکار اجتماعی بالینی: “با این کار خاطراتتان را به یاد می آورید و فراموش نمیکنید که منبع آرامش و شادی همدیگر هستید. کار ساده و آسانی است و تغییرات زیادی ایجاد میکند.”

۳۹- مکالمه ای مهم را با گفتن کلماتی ساده و تأثیرگذار، شروع کنید

به نقل از کارشناس روابط زناشویی گرِج ر تییِل: “سعی کنید جملاتی بگوئید مانند عزیزم، من درمورد عکس العمل تو نسبت به برنامه ای که برای سفر آخرهفته با دوستان ترتیب دادم، سردرگم شدم. چه زمانی وقت بهتری است تا درموردش صحبت کنیم؟

باشروع کردن صحبتتان با چنین جملاتی، پاسخ بهتر و مناسب تری را از همسرتان دریافت میکنید.

۴۰- در قرارهای مهم شبانه تان، اول از همه به خاطر داشته باشید که باید وظیفه همسری تان را به جا بیاورید و سپس انتقاد کنید

به نقل از دلاین موور، مشاور روابط زن و شوهر و روابط قبل ازدواج: “هرزمان که میخواهید درمورد چیزی گله و شکایت کنید، چه درمورد غذا باشد چه فیلم، کار و یا هر چیز دیگری، ممکن است همسرتان به شما توجه نکند چون زمان مناسبی را برای شکایت انتخاب نکرده اید. مردها زمانی که بتوانند همسرشان را خشنود کنند بسیار خوشحال هستند. ( و زن ها هم همینطور هستند) تمام انتقاد هایتان را برای دوستانتان نگه دارید و اجازه دهید همسرتان بهترین صفات شما را ببیند.

۴۱- مسئولیت پذیر باشید

به نقل از کریستین آریلو، مشاور زندگی: “زمانی که در روابطتان به مشکل برمیخورید، میخواهید از خودتان محافظت کنید، کناره گیری کرده و از هم دوری میکنید. وقتی که همسرتان بخواهد ناسازگاری کند و از شما فاصله بگیرد، شما هم کناره گیری میکنید.
اگر به جای کناره گیری کردن، با احساسات ناخوشایند و ناشناخته و ضعفتان کنار بیایید و به سمت همسرتان برگردید، میتوانید به واسطه تلاش هایتان، رابطه زن وشوهری تان را تقویت کنید.”

۴۲- همسرتان را همانطور که هست بپذیرید

به نقل از الن هارتسون: “سعی در تغییر همسرتان نداشته باشید.”

۴۳- زمانی که همسرتان با شما درمورد چیزهایی که موجب ناراحتی اش میشود صحبت میکند، به او توجه کنید

به نقل از دکتر آنه کرولی: “وقتی که ما منعکس کننده رفتار هم هستیم، این موضوع به ما کمک میکند تا حس تدافعی نداشته باشیم و فرصت فهمیدن خواسته هایمان از یکدیگر را بدست آوریم.”

۴۴- بهترین راه استحکام بخشیدن به ازدواج، حمایت و کمک به همدیگر است تا بهترین باشید

به نقل از دکتر جو آمویا: “یک ازدواج مستحکم ازدواجی است که هر دونفر درک کنند که طرف مقابلشان به سرگرمی و تفریحات بیرون ازخانه نیاز دارد تا به احساس خوشحالی و رضایتش کمک کند. یک ازدواج موفق ازدواجی است که هر دو نفر درک کنند که شادبودن در زندگی مشترک از شایسته بودن بسیار مهمتر است.”

مقاله مرتبط: راهنمای 6 مرحله ای در خصوص بهبود و حفظ یک ازدواج ناموفق

۴۵- آیا عشق بینتان از بین رفته است؟

به نقل از تاشا دیملینگ، مشاور روابط قبل ازدواج:

مرحله اول:  ده ویژگی همسرتان که در اولین دیدار به آنها علاقه مند شدید را بنویسید و برای هم بخوانید.

مرحله دوم: فهرستی از ده کار جالبی که در اولین دیدارها با هم انجام میدادید را به خاطر بیاورید، هفته ای یک بار قرارهای عاشقانه بگذارید و از برگشتن عشق بینتان لذت ببرید.”

۴۶- وقتی که در موقعیت و حس و حال خوبی قرار ندارید

به نقل از شری آماتنشتین، مددکاری اجتماعی بالینی: “حق ندارید که همسرتان را بزنید.”

۴۷- در یک ازدواج موفق زن و شوهر به هم اعتماد دارند

به نقل از دکتر و روانشناس دونالد پلس: “در هرکاری ازجمله خرید و تصمیمات مالی، به همسرتان اعتماد کنید و تصمیمات مشترک بگیرید. اگر نتوانید این کار را بکنید پس هردوی شما مشکلی دارید.”

۴۸- همیشه به خاطر داشته باشید که زندگی ای طولانی پیش رو دارید

به نقل از کارشناس ملانی گورمان: “در زمان عصبانیت، احتمالا موضوعات مهم مورد توجه قرار نمیگیرند. قبل از عکس العمل نشان دادن با فریاد و حرف های غیرمنصفانه، به خاطر بیاورید که زندگی تان ادامه دارد و این مسئله هم میگذرد. اجازه ندهید که یک اتفاق ناگوار، یک بحث ناراحت کننده یا لحظه ای چالش برانگیز، عمر خوشحالی هایتان را نابود کند.”

۴۹- یک زن نیاز دارد تا همسرش کاملا به او توجه کند و مستقیما به چشمانش نگاه کند

به نقل از لیندا ویجینز، مشاور روابط: “وقتی این نیاز زن برآورده شود، میتواند به راحتی به عشق نسبت به همسرش برسد و بیشتر پذیرای نیازهایش باشد. و در این صورت، صمیمیت و محبت میتواند هر دو نفر را خشنود و راضی کند. زوجی جادویی!”

۵۰- عبارات مرتبط با شخصیت همسرتان و برای ویژگی هایی مثل بردباری، سودمندی، شجاعت و مهربانی اش به کار ببرید و او را محترم بشمارید

به نقل از سوزان الکساندر: “زمان هایی را برای تقریح کردن، خندیدن و تجربه های خاص، تعیین کنید. به دنبال آن باشید که بفهمید دوست دارید چه چیزهایی به همدیگر بگوئید یا چه کارهایی باهم انجام دهید. مراقب کارهایی که ظاهرا مهم نیستند هم باشید و به آنها توجه کنید، حتی به کارهایی که دیگران دوست ندارند هم توجه کنید.”

آگاهانه کارهایی انجام دهید که موجب شود همسرتان قلبش را به روی شما باز کند و ملایمت به خرج دهد، که هم موجب شادتر شدن زندگیتان و هم بادوام شدنش میشود.

مقاله راهنمایی برای روابط با نیمه گمشده خود را بخوانید