خانم ها چگونه لباس غیر رسمی بپوشند؟

 آیا به یک قرار خودمانی یا مهمانی میخواهید بروید و مطمئن نیستید که چگونه ساده لباس بپوشید؟ با وجود اینکه میتوانید ساده ترین لباس را انتخاب کنید، اما انتخاب لباس مناسب، بسیار سخت خواهد بود. اگر به پوشیدن کفش کتانی و دامن، یا شلوار لی و یک تاپ علاقه دارید، در ادامه بهترین لباس های غیر رسمی و راحتی زنانه برای خانم های باسلیقه معرفی شده اند- و مهم هم نیست که به کجا میخواهید بروید!

مقاله چهل مدل لباسی که همه زنان باید آنها را بشناسند را بخوانید.

قوانین لباس‌های غیر رسمی

چه بخواهید با دوستانتان بیرون بروید و چه بخواهید در یک روز غیررسمی به اداره بروید، بهترین نوع لباس پوشیدن، مدل لباس ساده و راحت است. لباسهای راحتی زنانه معمولا شلوار لی و تی شرت و ژاکت هستند. اگر پوشیدن دامن و کفش کتانی را ترجیح میدهید، پس آنها را بپوشید. یک نوع لباس ساده و راحت هستند و با پوشیدن آنها، لذت میبرید!

لباسهای راحتی زنانه

تی شرت

پوشیدن تی شرت برای رفتن به سکوی مُد یا فروشگاه محصولات کشاورزی، مناسب نیست. یک تی شرت ساده میتواند میزان تجمل لباسهایتان را کم کند- تی شرت را با شلواری ضخیم و پوتین بپوشید و برای رفتن به هرجا که میخواهید، آماده خواهید بود. اگر استایل زنانه تر را ترجیح میدهید، یک دامن زیبا با صندل های بندی، انتخاب درستی هستند. لوازم فرعی و زیورآلات برجسته ای استفاده کنید تا ظاهرتان کامل شود و تقریبا برای هر مراسمی، آماده خواهید بود.

تاپ و ژاکت کلاهدار

اگر به قرار شام با دوستتان دیر رسیده اید و نمیخواهید ژاکت کلاهدارتان را در بیاورید، نترسید. شلوار گرمکن تان را با یک دامن متوسط و پوتین یا کفش راحتی، عوض کنید. همچنین زمانی که هوا سرد میشود، ژاکت های کلاهدار را با شلوارهای چرمی بپوشید. کلید موفقیت در پوشیدن لباسی عالی، بازی با لباسهاست- لبه ی سوئیشرت یا ژاکت کلاهدارتان را داخل لباستان بگذارید یا تا بزنید و گردنبندی بزرگ بیاندازید تا بتوانید در شبانه روز، مدل لباستان را تغییر دهید. 

لباس زنانه

در روزهای گرم از پوشیدن پیراهن های نازک بلند،  لذت ببرید. چه طرفدار پیراهن هایی با طرح های برجسته باشید، چه طرفدار پیراهن هایی از جنس کتان، نمیتوانید یک پیراهن بلند زیبا را به عنوان لباس راحتی زنانه بپوشید. باتوجه به مراسم یا مکانی که میخواهید بروید، باید این لباس را با زیورآلات و لوازم فرعی ساده بپوشید. پیراهن کوتاه زیبایی با کت و صندل انتخاب کنید- کمربندی بلند دور کمرتان ببندید و در این صورت ممکن است با یک مدل معروف، اشتباه گرفته شوید! 

لباس کشبافت و بافتنی

زمانیکه میخواهید ساده و غیررسمی لباس بپوشید، مهمترین موضوع، راحتی شماست. در فصل بهار و پائیز و ماه های سردتر، از گرما و مدل بافت لباس های بافتنی، لذت ببرید. لباسهایی با آستین بزرگ پف دار با شلوار لی یا دامن کوتاه، بسیار عالی است و همچنین یک بلوز یقه اسکی با یک سارافون یا یک دامن متوسط، عالی به نظر میرسد. کفش کتانی تان را با یک جفت چکمه ی بلند و تنگ، عوض کنید و شبیه مدل هایی میشوید که روی سکوی مُد راه میروند.

مقاله ۲۴ ایده شیک پوشی در مورد ژاکت بافتنی زنانه را بخوانید.

ژاکت و کت

اگر هوا سرد شده و شما نسبتا سردتان است، لباسهایی مثل پالتو و بارانی بپوشید. از کت های بلند گرفته تا ژاکت های کتان، به روش های ساده زیادی میتوانید لباس راحتی زنانه مناسبی در مدل های مختلف بپوشید. اگر لباسی تک رنگ میپوشید، رنگ های پرجلوه را انتخاب کنید و یا اینکه لباسهای تماما سفید نپوشید. ترکیب رنگ لباسهایتان را باهم هماهنگ کنید و لباسهایی در اندازه های مختلف را باهم بپوشید تا درنهایت به لباسی مطابق مد روز تبدیل شود. 

شلوار جین

آیا لباسی بهتر از شلوار جینبا یک تاپ زیبا وجود دارد؟ لباس مدل دهه هفتادی تان را با یک شلوار کلوش و پیراهن گلدار، تغییر دهید. با یک تاپ کوتاه و بندی، شانه هایتان را به رخ دیگران بکشید یا با یک شلوار کوتاه لی و کفش پاشنه بلند، مدل لباستان را عوض کنید. اگر میخواهید به قرار شام بروید، کفش کتانی را با کفش راحتی یا با کفش پاشنه صناری عوض کنید. این کار فورا ظاهرتان را بهتر میکند.

مقاله راهنمای جامع انتخاب شلوار جین زنانه را بخوانید.

دامن

دامن ها کوتاه، بلند واندازه متوسط دارند- گاهی اوقات نمیتوانید فقط یک دامن کلاسیک بپوشید. همراه با دامن های متوسط، تی شرت بپوشید و تی شرت را داخل دامن بگذارید تا طرح لباستان باهم یکی شود و ظاهری برجسته داشته باشد. ظاهرتان را با پوشیدن بلوز و یک جفت چکمه ی بلند، بهتر کنید- میتوانید بدون نگرانی، این مدل لباس را در فصل بهار و پائیز بپوشید. برای کامل کردن ظاهرتان، از زیورآلات ظریف مثل گوشواره های آویزی و دستبندی شیک استفاده کنید. میتوانید با این ظاهر، به کافه یا اداره بروید.

کفش

با وجود اینکه لباسهای راحتی زنانه توجه زیادی را به لباسهایتان متمرکز میکنند، اما نکته مهمی است که کفش هایتان را فراموش نکنید. اگر بدون توجه به مدل لباس، فقط راحتی آنرا میخواهید، کفش کتانی و صندل و کفش راحتی، انتخاب خوبی هستند. کفشتان را با رنگ لباستان، ست کنید یا کفشی با رنگ متضاد رنگ لباستان بپوشید تا تأثیرگذار باشد- این کار روش ساده ای برای اغراق در بهتر نشان دادن ظاهرتان است.

مقاله راهنمای خرید کفش زنانه شیک و مجلسی را بخوانید.

چه زمانی باید لباس غیررسمی بپوشید؟

روزهای غیررسمی

وقتی برای کارهای روزمره تان به بیرون میروید، لباسهای راحتی زنانه بپوشید. شلوارهای دمپا گشاد با کفش راحتی یا کفش بدون بند پاشنه کوتاه با بلوز آستین بلند و یک گردنبند زنجیری و یک کیف، مجموعه ای کامل و عالی به نظر میرسند. در روزهای گرمتر، پیراهن های گلدار با کفش کتانی یا با چکمه های پاشنه کوتاه بپوشید. همچنین برای زیورآلات و لوازم فرعی، میتوانید گیره موی سنگی، گوشواره های کوچک و عینک آفتابی بگذارید.

مهمانی های شبانه

چه بخواهید به بازار شب بروید و چه به جشن تولد دوستتان، میتوانید لباس راحتی زنانه را به شکلی زیبا بپوشید. دامن های متوسط، راحت ترین لباسی هستند که در عین حال، شما را به طوری باورنکردنی شیک نشان میدهند. با یک بلوز یقه اسکی یا پیراهن مردانه ی سایز بزرگ، ظاهرتان راکامل کنید. اگر پوشیدن شلوار را ترجیح میدهید، برای بهتر به نظر رسیدن، شلوار کلاسیک مدل دهه هفتادی با یک کت پولکی رنگ روشن بپوشید. بازی با پارچه و اندازه لباس به شما کمک میکند تا لباستان را بدون اغراق، خوب نشان دهید.

قرار شبانه

بدون سخت گرفتن در پوشیدن لباس، لباس راحتی زنانه را برای قرار شبانه تان با فردی که برایتان مهم است، بپوشید. لباس ست بانمک با یک بلوز یقه اسکی، شبیه مدل لباس ورساچه دهه نود است- با یک جفت کفش پاشنه صناری، ظاهرتان کامل شده و باهم ست میشوید. پیراهن مردانه سایز بزرگ را با تی شرتی با طرح گروه های موسیقی عوض کنید، دامن چرمی تنگ و ژاکت کتان را باهم بپوشید. میتوانید با یک جفت گوشواره آویزی یا رژ لب قرمز، خیلی سریع تغییری رویایی در ظاهرتان ایجاد کنید.

چگونه لباس راحتی بپوشید

  • مهمترین نکته، راحتی شماست- به خاطر داشته باشید که موقع پوشیدن لباس راحتی زنانه، احساس خوبی داشته باشید.
  • با انواع لباسها بازی کنید و لباسهای مختلف را باهم بپوشید تا بهترین لباس مناسب فصل پائیز و بهار را بپوشید.
  • انواع جنس لباسها را باهم بپوشید تا حس راحتی داشته باشید.
  • شلوار لی انتخاب خوبی به عنوان لباس راحتی زنانه است.
  • کمی سرگرمی برای خودتان درست کنید! لباسی بپوشید که به شما حس راحتی و خوشحالی بدهد.

مقاله چگونه سکسی لباس بپوشیم را بخوانید.